ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 28 خرداد 1398 - 03:40  

افزایش مسئولیت های اجتماعی صندوق تامین خسارت های بدنی - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  تغییر ساعت کار واحدهای بانک‌پاسارگاد


  پرداخت یک هزار و ۴۴۶فقره تسهیلات مشارکت مدنی به بخش مسکن


  ارایه اطلاعات باکیفیت به سهامداران اولویت ماست


  لزوم حرکت نظام بانکی در مسیر استاندارد


  شاخص در کانال ۲۳۸ هزار واحدی ماند


  پرداخت تسهیلات ساخت در بافت های فرسوده با سود 9%


  تمهیدات بانک ملی ایران برای تسهیل امور مودیان مالیاتی


  قیمت سکه به ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید


  «جم پیلن» با ۲۲۵۰ تومان کشف قیمت شد


  " اوراق خرید دین " راهی بازار سرمایه شد


  تعطیلی دفتر سیمان شاهرود در تهران؛ دفتر مرکزی به کارخانه رفت


  دادوستد ۵ میلیون لیتر رافینت پتروشیمی بیستون


  بیمه سلامت در چهارچوب بودجه مصوب حرکت خواهد کرد


  افزایش صدور دسته چک های صیادی بانک ملی ایران


  پایان مهلت ارائه خدمات بانکی با کارت‌های ملی قدیمی


  نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت


  سیاستهای جدید دولت برای کنترل اجاره بهای مسکن


  آینده پژوهی ضرورت صنعت بانکداری است


  شبکه‌های «میر» و «شتاب» به یکدیگر متصل می شوند


  کسب عنوان "برترین مشاور پذیرش" توسط شرکت تامین سرمایه نوین


- اندازه متن: + -  کد خبر: 77945صفحه نخست » اخباریکشنبه، 5 خرداد 1398 - 16:37
با تصویب نمایندگان مجلس:
افزایش مسئولیت های اجتماعی صندوق تامین خسارت های بدنی
افزایش مسئولیت های اجتماعی صندوق تامین خسارت های بدنیاخبار پولی مالی- با رایزنی صندوق ، ردیف بودجه مشخصی برای اسیدپاشی معین و از منابع بیمه شخص ثالث صیانت شد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- علی جباری،مدیرعامل صندوق تأمین خسارتهای بدنی  پیرامون تصویب تکلیف جدید به تکالیف قانونی صندوق اظهارداشت: نمایندگان مجلس در مصوبه ای مرتکب اسید پاشی را ملزم به پرداخت هزینه های درمان بزه دیده کردند، اگر مرتکب متمکن از پرداخت هزینه ها نباشد "صندوق تامین خسارت های بدنی" آن را پرداخت می کند و جهت بازیافت به مرتکب مراجعه می نماید.

مدیرعامل صندوق تأمین خسارتهای بدنی در راستای این تکلیف با تبیین فلسفه وجودی وماهیت تأسیس صندوق در قانون بیمه شخص ثالث، این صندوق را بعنوان حلقه مکمل صنعت بیمه در قانون بیمه شخص ثالث مصوب اردیبهشت 95 معرفی کردند.

وی با اشاره به حوزه تعهدات و وظایف صندوق در حمایت از آسیب دیدگان حوادث رانندگی که به علل مختلف از جمله فقدان بیمه نامه یا فرار مقصر حادثه مشمول دریافت دیه می شوند، اعلام کرد منابع فعلی این پرداخت ها، طبق قانون در ماده 24 از محل بیمه نامه های شخص ثالث صادره و جرایم دیر کرد تمدید بیمه نامه پیش بینی و تامین می گردد. بدین ترتیب می توان گفت  با این تعریف از قانون،  منابع موجود صندوق را شرکت های بیمه به نمایندگی بیمه گران و از محل حق بیمه صادره دریافت می نمایند تا حسب مورد برای این گروه در مواقع پیش بینی شده در ماده 21 مصرف گردد. 

نکته مهم دیگر و قابل توجه در این ارتباط، توجه به این موضوع است که قانونگذار در قانون جدید بیمه شخص ثالث عملاً صندوق را به عنوان بیمه گر دوم بیمه نامه شخص ثالث معرفی نموده است تا در صورت عدم ایفای تعهدات توسط شرکت بیمه از جمله  ورشکستگی احتمالی شرکتهای بیمه ای و ...، این نهاد، حمایت قانونی لازم را از زیان دیدگان حوادث رانندگی انجام دهد.

جباری با اشاره به تعهد جدیدی که بواسطه این طرح، "جبران هزینه های درمانی اسیدپاشی" برعهده صندوق نهاده شده است، اظهار داشت: صندوق در راستای این فلسفه بعنوان نهادی که در ایفای مسئولیت اجتماعی در جامعه پیشگام بوده و نمادی از تحقق عدالت اجتماعی است، در بیشتر وظایف حاکمیتی قانون بیمه شخص ثالث نقش آفرینی نموده است و با تصویب این قانون نیز آمادگی خود را در ایفای بهینه این تعهد جدید همانند سایر تکالیف قانونی محوله اعلام می نماید. 

ایشان با اشاره به این موضوع که با توجه به تفاوت منابع و مصارف موجود صندوق در شرایط حاضر که برای حوزه تصادفات رانندگی پیش بینی شده است، با رایزنی انجام شده در مجلس محترم شورای اسلامی، با تبیین نقش و جایگاه مسئولیت صندوق، درخواست پیش بینی تبصره ای در ماده 5 طرح تشدید مجازات اسید پاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن به شرح زیر:
"هزینه های اجرای این موضوع در بودجه سالانه با درخواست صندوق تأمین خسارتهای بدنی پیش بینی و اختصاص می یابد"

صورت پذیرفته است که خوشبختانه با آگاهی و دقت خود نمایندگان محترم ، این پیشنهاد مورد موافقت نمایندگان محترم مجلس قرار گرفت. بدین ترتیب با این پیشنهاد صندوق تأمین خسارتهای بدنی به عنوان یک نهاد تخصصی جهت ایفای تکلیف مقرر در این طرح، منابع لازم را جهت اجرای تکلیف مذکور از محل بودجه سالیانه دریافت خواهد نمود و وجهی از محل منابع ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث برای این طرح مصرف نخواهد شد.

وی تاکید کرد : با تصویب این تبصره عملاً از وجوه صندوق از محل بیمه نامه شخص ثالث کاملا صیانت شد و جهت ایفای تعهد جدید، ردیف بودجه و منابع جدید و مستقلی برای این مصارف پیش بینی گردید.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی کشور در پایان تاکید کرد: این صندوق بعنوان نهادی تخصصی و فنی در حوزه آسیب دیدگان حوادث رانندگی، همواره تلاش نموده با شفافیت مالی و عملکردی، بعنوان نهادی نظام مند و بازوی توانمند، با ارائه خدمات مناسب به گروه هدف، اعتماد نمایندگان محترم ملت و دولت محترم را به دست آورد. بدین ترتیب در راستای ایفای این مسئولیت جدید نیز، در قبال جامعه ، همانند سایر تکالیف قانونی متعهدانه عمل خواهد کرد.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار