ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    یکشنبه، 31 شهریور 1398 - 20:36  

شرکت های بیمه شکارچی فرصت ها باشند - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  تولید ،‌شاه بیت تسیهلات ارزان قیمت بانک پاسارگاد


  کاهش 2 درصدی تعداد شعب بانک ملی ایران


  وجه التزام از شورای فقهی مجوز گرفت


  جزئیات تغییر ساعات کاری بانکها تا ۱۵ مهرماه


  اولویت نخست بیمه کوثر کسب رضایت بیمه گذاران


  تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده‌


  ایمیدرو تا پایان سال ۱۰ هزار شغل جدید ایجاد می‌کند


  کمیته اجرایی عملیات بازار باز تشکیل شد


  رتبه‌بندی بانک‌ها تا پایان سال 98 اجرایی می شود


  سامانه ثبت اعتراض قطع یارانه نقدی آغاز به کار کرد


  ۴۰ درصد از اقتصاد کشور معاف از مالیات است


  صدور مجوز فروش اوراق تا سقف ۳۸ هزار میلیارد تومان


  قیمت دلار به ۱۱۴۰۰ تومان رسید


  قیمت سکه به ۴ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید


  صورت‌های مالی سال 97 بانک سپه تصویب شد


  بخشنامه تغییر ساعات کاری ادارات تهران تا ۱۵ مهر ابلاغ شد


  نرخ رسمی همه ارزها ثابت ماند


  جزییات راه اندازی معاملات گواهی سپرده پسته در بورس کالا


  تورم ژاپن به ۰.۳ درصد رسید!


  پُرمصرف‌ها منتظر کنتور هوشمند باشند


- اندازه متن: + -  کد خبر: 78198صفحه نخست » خبر اولچهارشنبه، 22 خرداد 1398 - 10:37
گزارش ششمین جلسه نشست های بیمه ای بیمه
شرکت های بیمه شکارچی فرصت ها باشند
شرکت های بیمه شکارچی فرصت ها باشنداخبار پولی مالی- تشکیل کنسرسیومی از دولت - شرکت های بیمه و مردم برای افزایش توانگری صنعت بیمه یک ضرورت است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی- ششمین جلسه نشست های بیمه ای با موضوع ضرورت تعمیم بیمه های آتش سوزی و خطرات طبیعی مورد نیاز هموطنان  در شهر و روستا از منظر حفظ منافع ملی و خانوار؛ با حضور معصومه آقا پور علیشاهی نماینده مجلس و  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و محمد زاهد نیا معاونت فنی شرکت بیمه ایران و گودرزی ، معاونت اداره کل روابط عمومی بیمه مرکزی ایران و محمود کاظمی مدیریت بیمه های آتش سوزی بیمه کارآفرین و جمعی از اهالی رسانه تخصصی صنعت بیمه ، اعضاء هیت مدیره انجمن سراسری کارگزاران بیمه ، روسای انجمن صنفی سراسری نمایندگان بیمه ایران ، روسای کانون سراسری نمایندگان بیمه البرز ، عضو هیئت مدیره انجمن شرکت های خدمات بیمه ای شرکت البرز ، ریاست  انجمن صنفی نمایندگان بیمه کارآفرین ، همکاران کارگزار و نماینده ، کارشناسان متخصص رشته ایمنی و استارتاپ پتاف برگزار گردید.

آقاپور ، نماینده مجلس ، ضمن تشکر از صنعت بیمه و شرکت بیمه ایران در پرداخت سریع خسارتهای زلزله زدگان و حادثه آتش سوزی بازار تبریز در کوتاهترین زمان از سوی شرکت بیمه ایران قدردانی و بیان داشتند که همین اقدام حرفه ای موجب اعتماد سازی نسبت به صنعت بیمه نزد صاحبان  اصناف در شهر تبریز شد و باعث افزایش تقاضای بیمه نامه های این رشته بعد از این واقعه شده است .

وی آمادگی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی را در پی گیریهای لازم برای اجابت درخواست های منطقی در راستای ارتقا و بهبود بازار بیمه را اعلام و تاکید نمودند : صنعت بیمه در حوزه آموزش عمومی و فرهنگ سازی بیمه در جامعه میتواند توانمند تر عمل نماید و قطعا با مشاهده پرداخت به موقع خسارتها از سوی بیمه ها ، مردم به تدریج استقبال بیشتری خواهند نمود .

آقاپور تشکیل کنسرسیومی از دولت - شرکت های بیمه و مردم را برای افزایش توانگری صنعت بیمه را ضروری دانست و اشاره نمود که در کشورهای توسعه یافته ، مردم پرداخت هزینه بیمه را یک نوع سرمایه گذاری میدانند اما در کشورهای در حال توسعه ، پرداخت حق بیمه را هزینه تلقی میکنند که اهالی صنعت بیمه با تلاش و صبوری لازمست این دیدگاه را تغییر دهند ، شرکت های بیمه ای بایستی شکارچی فرصت ها باشند.

وی در ادامه افزود: صنعت بیمه بایستی به آموزش بیمه ای توچه ویژهای داشته باشد جرا که ما در بخش آموزش بیمه ای خلا زیادی داریم  و در همین ارتباط با آموزش و پرورش مذاکره کردیم  تا به عنوان سیلاب درسی در کتاب های درسی گنجانده شود و این آموزش بایستی از مقاطع ابتدائی و متوسط شروع و سپس خانوادها منتقل شود.

آقاپور در ادامه افزود:ساختمان های بیمارستان تهران به حدی فرسوده هستند که با زلزله 6 ریشتری پیش بینی می شود تا 80 درصد تخریب شوند.

در ادامه جلسه زاهد نیا ، معاونت فنی شرکت بیمه ایران با اشاره به نقاط قوت و ضعف بازار بیمه ، آمادگی شرکت سهامی بیمه ایران را در حوزه مدیریت ریسک و پرتفوی این رشته و تشکیل کنسرسیومی از شرکت های بیمه و توزیع جغرافیایی برای عرضه متقارن بیمه نامه ها اعلام و تاکید نمودند از ایده ها و طرحهای نو بیمه ایران استقبال میکند و برای تعمیم بیمه های آتش سوزی و خطرات طبیعی علی رغم محدویت های موجود ، لازمست با خوش بینی و انرژی مثبت با همکاری اجزای صنعت به توسعه خدمات بپردازیم ، هموطنان ما از محصولات و خدمات مناسب همواره استقبال مینمایند و تاکید نمودند این نشست های هم اندیشی برای رشد بازار بیمه بسیار موثر است .

معاونت فنی شرکت بیمه ایران  افزود : صنعت بیمه کشور از 25 گذشته بدنبال ضمانت نامه های بیمه ای بوده است تا شرکت های بیمه ای ، ضمانت نامه صادر کنند که بعد از 25 سال خوشبختانه  این قانون ابلاغ شد  و شرکت های بیمه ای می توانند ضمانت نامه های بیمه ای صادر کنند .

وی در ادامه گفت : عمده سهم بیمه نامه ها در حوزه آتش سوزی متعلق به شرکت های و کارخانجات صنعتی بوده است و سهم منازل مسکونی بسیار اندک است و حدود 1.5 تا 2 درصد از سهم بیمه های آتش سوزی را به خود اختصاص داده است.

زاهد نیا سپس به مالیات ارزش افزوده شرکت های بیمه ای اشاره کرد و افزود:آنچه که مسلم است این است که فروش بیمه در کشور ما بسیار دشوار بوده  اما شرکت های بیمه ای مشمول 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده 

می شوند ولی بانک ها از این مالیات معاف هستند . شرکت های بیمه ای نیز همانند بانکها پول نقد مردم را با ضمانت نزد خود نگه می دارند  و در صورت نیاز به خودشان برمی گردانند . لذا مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت های بیمه ای واقعا بیهوده است و باید از گرده تمام شرکت های بیمه ای برداشته شود. و مجلس شورای اسلامی باید تدبیری بیندیشد تا این پول وارد صندوق کنسرسیونی شود تا بتوان مسئولیت های اجتماعی را به خوبی ایفا کرد.

گودرزی ، معاونت روابط عمومی بیمه نیز با توضیح اینکه علی رغم محدودیت های بودجه تبلیغاتی ، خوشبختانه تبلیغات صنعت بیمه تا امروز در حد قابل قبولی بوده و  روابط عمومی بیمه مرکزی با برخوردار از همکاران متخصص سعی در اثرگذاری بیشتر در فرهنگ سازی بیمه ای دارند و از این نشست ها استقبال مینماییم .

کاظمی ، مدیر آتش سوزی بیمه کارآفرین نیز ضمن تایید سخنان آقاپور و  زاهد نیا ، تشکیل کنسرسیوم شرکت های بیمه و حمایت دولت را برای رشد یرتفوی آتش سوزی و خطرات طبیعی را چاره ساز دانستند و همکاری نهاد های شهری و روستایی همچون شهرداری ها را برای افزایش ضریب نفوذ بیمه بسیار موثر دانستند .

مدیران تشکل های صنفی و همکاران بیمه ای نیز پیشنهادات ارزنده ای را مطرح نمودند که به تدریج سخنان این عزیزان در روزهای آتی منعکس میگردد .

اکثریت قاطع شرکت کنندگان ، تشکیل صندوق بلایای طبیعی را کاری اشتباه اعلام و آنرا موازی کاری با بیمه های بازرگانی دانستند و بر این عقیده اند که شرکت های بیمه و شبکه توانمند کارگزاری و نمایندگی با حمایت مجلس و دولت و در صورت افزایش تقاضای خرید بیمه های آتش سوزی و خطرات طبیعی از سوی هموطنان توانایی عرضه بیمه نامه های جامع را دارند .

همه اعضا شبکه توزیع بیمه ، میزان کارمزد پرداختی را مناسب برای فعالیت وسیع نمایندگان و جبران هزینه دفاتر نمیدانند و اظهار نمودند با تورم موجود ، کارمزد توزیع محصولات بیمه ای در بازارهای خرد و خانوار پایین است و لازمست شورایعالی بیمه نسبت به افزایش کارمزد این رشته تصمیم لازم را بگیرد .

 گفتنی است به علت هماهنگی با وقت نماینده  مجلس جلسه نشست های بیمه ای در روز سه شنبه تحت نام همان نشست های دوشنبه بیمه ای برگزار شد.

 

شرکت های بیمه شکارچی فرصت ها باشند

شرکت های بیمه شکارچی فرصت ها باشند

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار