ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 16 خرداد 1399 - 13:25  

صورت های مالی بانک کشاورزی تصویب شد - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  جمعه آخرین فرصت مدیریت مستقیم سهام عدالت


  واریز یارانه نقدی خرداد، سه‌شنبه


  مرز زمینی ایران و ترکیه بازگشایی شد


  قیمت نفت خام برنت به ۴۰ دلار برای هر بشکه رسید


  بورس مسکن، اتکای ساخت و ساز به وام بانکی را کم می‌کند؟


  چند هزار نفر مقرری بیمه بیکاری کرونا گرفتند؟


  کفایت نقدینگی دربازار بین‌بانکی


  ارسال برنامه اصلاح ساختار بودجه روز شنبه به مجلس


  فردا، آخرین مهلت تعیین روش آزادسازی سهام عدالت


  واریز وام ازدواج فرزندان بازنشستگان تا آخر خرداد


  در مسئوولیت ریاست کمیسیون بهداشت بهتر می توانم فعالیت کنم


  نسخه جدید برنامه موبایلی همراه کارت رفاه


  آغاز به کار تیم نوسازی Core Banking بانک رفاه کارگران


  بیمه ما 380 ریال سود بین سهامداران تقسیم کرد


  نسخه تحت وب اپلیکیشن «همراه نوین» راه‌اندازی شد


  90 درصد از پرداختی های بانک کشاورزی در بخش کشاورزی


  کلنگ زنی مدرسه شهدای بانک ملی در روستای آدران رباط کریم


  دروازه‌بان تیم ملی فوتبال مشتری بانک توسعه تعاون شد


  نقدی بر «تورم هدف» ۲۲درصدی


  شرایط پذیرش سهام عدالت برای وثیقه کارت اعتباری بانکی اعلام شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 79726صفحه نخست » خبر اولجمعه، 29 شهریور 1398 - 15:34
در سال 1397 :
صورت های مالی بانک کشاورزی تصویب شد
بانک کشاورزی + اخبار پولی مالی + اخبار بانک + کشاورزان سیل زده +  غرامت + صندوق بیمه کشاورزیاخبار پولی مالی- مجمع عمومی عادی سالانه بانک کشاورزی صورت های مالی این بانک در سال 1397 را تصویب کرد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی،مجمع عمومی عادی سالانه بانک کشاورزیدر محل ساختمان مرکزی بانک کشاورزی برگزار و  صورت های مالی  سال 1397 این بانک به تصویب اعضای مجمع رسید.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی،  محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی،  حمید پور محمدی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور و معاونان وزارت جهاد کشاورزی  و امور اقتصادی و دارایی حضور داشتند،روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی عملکرد این بانک در حوزه های مختلف را تشریح کردند.

 بانک کشاورزی نقشی اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد

فرهاد دژپسند - وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه این بانک سخن می گفت با اعلام مطلب فوق افزود: در چنین شرایطی بانک کشاورزی نیز در کانون توجه قرار می گیرد و باید به مدیریت و مجموعه این بانک دستمریزاد و خسته نباشید گفت که از بخش کشاورزی حمایت و به گونه ای عمل می کنند که خلاء منابع مالی در این بخش احساس نشود. 

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:در شرایط کنونی که بخش های دیگر اقتصادی کشور در تحریم ظالمانه دشمنان بد عهد هستند، انتظارات از بخش کشاورزی بالاتر می رود و این بخش باید بار دیگر بخش ها را بر دوش بکشد.

دژپسند ضمن قدردانی از کارکنان بانک کشاورزی که در دور افتاده ترین شعب به مردم این کشور خدمت می کنند افزود:بانک کشاورزی رابطه تنگاتنگی با پروژه های وزارت جهاد کشاورزی دارد و خوشبختانه توانسته است به خوبی از عهده برنامه های توسعه ای این وزارتخانه بر آید.

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی در شرایط رقابتی با بانک های تجاری منابع لازم را جمع آوری می کند تا اهداف وزارت جهاد کشاورزی در تأمین امنیت غذایی مردم تأمین شود گفت: وزارت جهاد کشاورزی به گونه ای عمل کرده است که امروز در تأمین غذای مردم دغدغه ای نداریم و این  موفقیت با حمایت بانک کشاورزی محقق شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه دولت قدردان فعالیت های بانک کشاورزی است گفت:  حمایت های این بانک در اجرا و تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی  بخش کشاورزی نقش اساسی دارد. 

دژپسند از اجرای اصول حاکمیت شرکتی در بانک کشاورزی به عنوان اولین بانک کشور قدردانی و آن را اقدامی نوآورانه و شجاعانه و مطابق با معیارهای بانکداری امروز دنیا قلمداد کرد و افزود: باید عملکرد و اثربخشی این اقدام در گام ها وبرنامه های بعدی مورد توجه وارزیابی قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت  تعطیلی  شعب زیان ده گفت: یکی از سختی های کار بانک کشاورزی این است که از یک سو باید برخی شعب زیان ده را تعطیل کند و از سوی دیگر باید برخی شعب را در نقاط دور افتاده برای خدمت رسانی نگه دارد.

وزیر امور اقتصادی ودارایی با تأکید بر رعایت انضباط مالی و کاهش اضافه برداشت ها  گفت:باید کمک کنیم بانک کشاورزی متناسب با شرایط خودش و در مسیر درست  و مطابق با اصول بانکداری حرکت کند تا در ایفای نقش موثرتر در بخش کشاورزی به عنوان یک بخش کلیدی، اهرم قوی تری باشد.

دژپسند ضمن قدردانی از مدیرعامل بانک کشاورزی، بر اجرای برنامه های اصلاح ساختار، بهبود کارایی، اجرای کامل حاکمیت شرکتی،و..... تأکید کرد. 

 

بانک کشاورزی انتخاب اول کشاورزان است

وزیر جهاد کشاورزی در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه این بانک با اعلام مطلب فوق افزود: اولویت ما این است که تک تک بانک ها در عرصه بخش کشاورزی حضور داشته باشند اما حقیقت این است که بانک کشاورزی انتخاب اول کشاورزان است.

محمود حجتی با اشاره به نوع مراوده و تعامل بانک کشاورزی با مردم از مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و کارکنان بانک کشاورزی به دلیل مدارا و همکاری با کشاورزان، تشکر و قدردانی کرد.

وی به محدودیت منابع مورد نیاز بخش کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از روش های تامین این منابع مالی، فروش اموال مازاد بانک کشاورزی از جمله کشت و صنعت کارون و شرکت سیمرغ است زیرا با جذب نقدینگی از این منابع می توان به توسعه کشت گلخانه ای که نیاز اساسی امروز کشاورزی ایران است کمک کرد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: برخی مصوبات و قوانین مثل بند خ ماده 33 ، منابع زیادی را راکد می کند و به بانک فشار می آید که باید همه دست به دست هم دهیم و بانک را از زیر این فشارها بیرون بیاوریم.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های دستگاه ها تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی و بانک مرکزی برای بازگرداندن منابع راکد به بانک کشاورزی همفکری و مشارکت داشته باشند.

حجتی اضافه کرد: مجمع باید حمایت ها و پشتیبانی هایش از بانک کشاورزی را ادامه دهد زیرا اگر این بانک قدرتمندتر باشد چرخ بخش کشاورزی با سرعت بیشتری حرکت می کند.  

 

بانک کشاورزی منابع بیشتر و ارزان تری جذب کرد

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی عملکرد بانک کشاورزی در زمینه تجهیز منابع را از لحاظ حجم و قیمت تمام شده مثبت ارزیابی کرد.

عباس معمارنژاد در ادامه نکات مثبت عملکرد این بانک را تشریح کرد وگفت: عملکرد  بانک کشاورزی در سال های گذشته به گونه ای بوده است که منابع بیشتر و ارزان تری جذب کرده است.

وی ضمن قدردانی از هیأت مدیره و کارکنان بانک کشاورزی به  نقش های  توسعه ای و تجاری  این بانک اشاره و بر ضرورت کاهش شعب زیان ده تأکید کرد.

معمار نژاد با اشاره به زیرساخت های خدمات بانکداری الکترونیکی بانک کشاورزی خاطر نشان کرد: با وجود چنین امکاناتی بانک کشاورزی می تواند نقش پیشرو خود را در این حوزه حفظ کند.

 

مطالبات غیر جاری به ضرر بخش کشاورزی است

معاون سازمان برنامه وبودجه کشور گفت: حوزه کشاورزی با تنگناهای اعتباری مواجه است و در چنین شرایطی که همه بانک ها باید سهم داشته باشند، انتظارات روی بانک کشاورزی متمرکز شده  است.
پورمحمدی  با اعلام مطلب فوق افزود:باید روش هایی را برای برطرف کردن این تنگنا ها به دولت پیشنهاد داد و بانک کشاورزی با توجه به ابزارها و امکاناتی که در اختیار دارد می تواند در ارائه این پیشنهاد ها پیشقدم باشد.

معاون سازمان برنامه وبودجه کشور با بیان اینکه مطالبات غیر جاری به ضرر بخش کشاورزی است بر ارائه راهکار مناسب برای پیشگیری از رسوب منابع بانک در این بخش تأکید کرد.

وی مسائل مربوط به بیمه کشاورزی و استقلال آن از بانک کشاورزی را یکی دیگر از موراد مهم برشمرد و خاطر نشان کرد:بانک کشاورزی این امکان را دارد تا با هماهنگی وزارت اقتصاد و بیمه مرکزی از ظرفیت های بیمه های تجاری در بخش کشاورزی استفاده کند. 

پورمحمدی ضمن اشاره به نوع فعالیت وتعامل بانک کشاورزی در سراسر کشور ، از کارکنان این بانک که با سختی،نرمش و صبوری به کشاورزان وروستائیان خدمت می کنند تشکر وقدردانی کرد.

 

 بانک کشاورزی در مدیریت اضافه برداشت موفق عمل کرد

معاون نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اقدامات بانک کشاورزی در ساماندهی تعاونی های اعتباری روستایی تشکر و قدردانی کرد.

فرهاد حنیفی افزود: بانک مرکزی در حوزه ساماندهی تعاونی های اعتباری روستایی هرجا به مشکل برخورد می کند به بانک کشاورزی مراجعه می کند.

وی ضمن قدردانی از بانک کشاورزی برای ساماندهی سه مورد از این تعاونی ها خاطر نشان کرد: بانک مرکزی خط اعتباری لازم را تأمین کرده و عملیات اجرایی آن را بانک کشاورزی انجام داده است.

حنیفی در بخش دیگری از سخنانش ضمن قدردانی از عملکرد موفق بانک کشاورزی در زمینه مدیریت اضافه برداشت از بانک مرکزی بر شناسایی و کنترل منافذی که موجب زیان در ترازامه بانک می شود تأکید کرد.

براساس این گزارش، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک کشاورزی ، معاون نظارتی بانک مرکزی، نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی ، صنعت، معدن و تجارت نیز در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه این بانک حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار