ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 13 خرداد 1399 - 18:24  

دیرنکنیم ! - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  " لقمان " هم وارد بازار فرابورس شد


  دسترسی الکترونیکی بیمه گذاران بیمه "ما" به اطلاعات بیمه شخص ثالث


  راه اندازی سامانه ثبت نام غیرحضوری کارگزاری بانک ملی ایران


  تقاضای گسترده خرید بلوکی سهام عدالت نشانه ارزندگی آن است


  افزایش سقف تسهیلات برای مشتریان بانکداری شرکتی


  بهره برداری از درمانگاه فوق تخصصی بیمارستان بانک ملی


  پایان مهلت فروش یکجای سهام عدالت


  جزئیات و نحوه معامله سهام عدالت در بورس


  قطعه‌سازان، بدون نوبت ارز می‌گیرند


  خاموشی در انتظار کشور


  خدمات رسانی سامانه های الکترونیک بانک شهر به مردم خوزستان


  قیمت دلار در بازار آزاد 17 هزار و 690 تومان


  سکه 7 میلیون و 450 تومان قیمت خورد


  آزادسازی سهام عدالت در شعب بانک کارآفرین


  تحریم، پتروشیمی بندرامام را تاریخ‌ساز کرد


  راه اندازی بسترالکترونیکی بیمه نامه شخص ثالث در بیمه ایران معین


  دریافتی غیر از کارمزد مصوب توسط کارگزاران بیمه غیرقانونی است


  مدیریت دانش و جانشین پروری در اعتلای بانک نقش مؤثری دارد


  شماره شبای متعلق به خود را ثبت کنید


  وراث سهام عدالت منتظر اطلاعیه‌های سپرده گذاری مرکزی باشند


- اندازه متن: + -  کد خبر: 80340صفحه نخست » دیدگاهسه شنبه، 30 مهر 1398 - 18:15
جاوید شیرازی
دیرنکنیم !
محافظه کاران + سرمایه + اخبار پولی مالی + تکنولوژیاخبار پولی مالی- علی رغم تلاش محافظه کاران، سرمایه و تکنولوژی مرزهای سیاسی را هر روز کمرنگ تر میکنند و فاصله های زبانی، نژادی، مذهبی و جغرافیای را کاهش می دهد.
  

تکنولوژی و سرمایه به سرعت در حال تغییر جهان ما هستند. به زودی هوش مصنوعی در پیوند با ابزارها و وسایلی که زمانی تنها با اراده ، فرمان و عضلات قادر به انجام کار بودند، جایگزین انسان در بسیاری از فعالیت های اقتصادی و اجتماعی و حتی فرهنگی می شود.
موضوع فراتر از صحبت درباره رانندگی خودروهای هوشمند و تاکسی های بدون راننده اوبر و یا یخچال های سفارش دهنده مواد غذایی و یا نرم افزارهای مراقبت از قلب و تزریق دارو و یا استارتآپ های خدمات مالی و سفارش غذا و خدمات و یا ایجاد کودکی با سه والد است.
پیوند سرمایه و تکنولوژی در حال دگرگون ساختن سریع روابط انسانی و اقتصادی در تمامی حوزه های زندگی از خصوصی ترین آنها در اتاق خواب تا عمومی ترین آنها در بازارهای معاملات اقتصادی است.
علی رغم تلاش محافظه کاران، سرمایه و تکنولوژی مرزهای سیاسی را هر روز کمرنگ تر میکنند و فاصله های زبانی، نژادی، مذهبی و جغرافیای را کاهش می دهد. تفاوت ها به صورت جذابیت های گردشگری مورد توجه قرار می گیرند و قاب می شوند و در مقابل فرهنگ جهانی الگوهای رفتاری خاص خود را چون ویروسی در سرتاسر جهان پخش می کند. 
تولید، توزیع و مصرف در این چارچوب تعاریفی متفاوت از گذشته را طلب می کنند. و پول دیبجیتال محور این بازتعریف قرار می گیرد. 
در این میان برندگان کسانی هستند که خود را با تغییرات همراه کنند. افزایش تعامل با جهان و ایجاد منفعت در برقراری پیوند های مشترک دو و چند جانبه، جذب مغزها، سرمایه گذاری در های تک ها، حفظ نرخ رشد اقتصادی بالا، ایجاد زیرساخت های قدرتمند ارتباطی، اصلاح عمیق نظام آموزشی،  بهره گیری گسترده از تکنولوژی در تولید کالا و خدمات با هدف کاهش قیمت، افزایش کیفیت و تنوع و بازدهی، نفوذ در بازارها و ... از مشخصات بازیگران برنده در عصر جدید است. از این منظر شاخص های قدرت کشور ها دیگر محدود به کمیت ها از جمله تعداد جمعیت و وسعت سرزمینی و تعدد تانک ها نخواهد بود چرا که بدون لحاظ شاخص های جدید متغییرهای سنتی می توانند به صورت عکس عمل کرده و تهدیدزا شوند.
با تغییر روابط و شاخص های قدرت، نوع درگیری و رقابت بازیگران نیز دگرگون می شود. در جهان پیش رو جنگ ها کمتر با تانک و موشک و بیشتر با ایجاد محدودیت برای طرف مقابل جهت دسترسی به منابع لازم قدرت از جمله ارتباطات، سرمایه و مغزها به وقوع می پیوندد. این محدودیت ها در طول زمان باعث تحلیل قدرت حریف می شود که نتیجه آن می تواند به دادن امتیازدر حوزه های گوناگون منجر گردد.
اگر بخشی از مطالب پیش گفته از صحت و راستی برخوردار باشد می توان نتیجه گرفت که ادامه طولانی مدت تحریم ها علیه ج.ا.ایران، روشی آگاهانه برای تضعیف قدرت کشور و دستیابی به نتیجه ای است که رقبا برای آن برنامه ریزی کرده اند. کشور باید هرچه سریعتر از این شرایط فاصله بگیرد بدون این که از بخشی از حقوق حقه برای حفظ استقلال و اقتدار خود بگذرد. نتیجه ادامه محاصره اقتصادی بدون درگیری نظامی، تخفیف شاخص های قدرت کشور با کمترین هزینه از سوی رقبا است. قدرت و امنیت کشور نیازمند اقتصادی شکوفا و رشد یافته است.

منبع - مجله اخبار مالی

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار