ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    چهارشنبه، 15 مرداد 1399 - 18:18  

آنچه در بیست و ششمین همایش ملی بیمه توسعه گذشت - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  جزییات عرضه ۸.۹۹ درصدی سهام بانک سینا


  معارفه رئیس جدید اداره امور شعب بانک ملی در استان ایلام


  پذیره‌نویسی موفقیت‌آمیز «مدیر» طی 4 روز


  افزایش ظرفیت سامانه معاملاتی در دستور کار است


  مالکیت در شرکت ها به کمتر از ۴۰ درصد سهام رسید


  ایجاد ظرفیت‌های لازم برای انجام اقدامات پژوهشی


  ارتباط مستقیم تلفنی با معاون مالی و اقتصادی بانک شهر


  طرح بخشودگی بدهی مشتریان بانک توسعه تعاون


  رویکرد حمایتی بانک سینا در ارائه طرح های تسهیلاتی و خدماتی


  مشاور مدیرعامل بانک صادرات ایران در امور پارلمانی منصوب شد


  پرداخت روزانه ۳ میلیارد ریال تسهیلات رفع احتیاجات ضروری


  قیمت سکه به ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید


  رشد ۳۳ هزار واحدی شاخص


  نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی اعلام شد


  درخشش بیمه رازی در ارزیابی تحول دیجیتال


  قانون مالیات بر خانه‌های خالی تصویب شد


  شناسایی ۴ میلیون جا مانده از دریافت سهام عدالت


  اهتمام ویژه بانک پارسیان به اجرای قانون رفع موانع تولید


  بانک آینده پاسخ‌گوی متقاضیان حایز شرایط دریافت تسهیلات تبصره ١٨


  تغییرات نرخ تورم مصرف‌کننده در تیرماه


- اندازه متن: + -  کد خبر: 81098صفحه نخست » خبر اولچهارشنبه، 13 آذر 1398 - 18:43
گزارش:
آنچه در بیست و ششمین همایش ملی بیمه توسعه گذشت
آنچه در بیست و ششمین همایش ملی بیمه توسعه گذشتاخبار پولی مالی-باید صنعت بیمه به گونهای باشدکه مردم احساس آرامش کنند. در این بین سرعت عمل از بین بردن بروکراسی در زمینه تامین خسارت، کارشناسی سریع و تعیین پرداخت خسارت از اصول تامین اجتماعی است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی،  13 آذر ماه را روز ملی بیمه نام گذاری کرده اند. در این  روز همه ساله همایشی تحت عنوان بیمه و توسعه با همت پژوهشکده بیمه برگزار می شود. در سال 1398 بیست و ششمین دوره این همایش تحت عنوان افزایش ضریب نفوذ بیمه، چالش ها و راهکارها با حضور حسن روحانی، رئیس جمهور؛ فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی؛ غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی؛ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی؛ کریمی، رئیس سندیکای بیمه گران؛ کردبچه،رئیس پژوهشکده بیمه و مدیران و کارشناسان ارشد شرکت های بیمه گر، اساتید و دانشجویان، دیگر فعالان صنعت بیمه در بخش خصوصی از جمله نمایندگی ها و شعب به همراه تعدادی از استارت آپ های بیمه ای روز چهارشنبه 13 آذرماه 1398 در محل برج میلاد برگزار شد.
  درخواست رئیس جمهور از صنعت بیمه
در ابتدای این مراسم رییس جمهور پس از صحبت درباره توافقنامه برجام به موضوع اهمیت بیمهها اشاره کرد و گفت: باید صنعت بیمه به گونهای باشدکه مردم احساس آرامش کنند. در این بین سرعت عمل از بین بردن بروکراسی در زمینه تامین خسارت، کارشناسی سریع و تعیین پرداخت خسارت از اصول تامین اجتماعی است.
رییس جمهور همچنین بر اهمیت صنعت بیمه به ویژه در دوران تحریم و شرایط خاصی که بر کشور تحمیل شده تاکید کرد.
وی در سخنان خود بیمه را به عنوان عامل امنیت بخش جامعه معرفی کردو ادامه داد: بیمهها باید به مردم جامعه اعم از تولیدکننده، کشاورز، صنعتگر و هر کسی که مشغول به تولید است و حتی مردم عادی اطمینان دهد که اگر روزی دچار خسارت و مشکلی شدند در کنار آنها خواهند بود.
شرکت های بیمه خصوصی پیش گام شوند
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز درمراسم  بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه گفت: با توجه به در حال توسعه بودن اقتصاد ایران، تقویت صنعت بیمه از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد، به این معنا که امروز در ایران ۵۰۰ میلیارد دلار تحت پوشش صنعت بیمه کشور قرار داشته و تا به حال نیز گام های رو به جلویی در این رابطه برداشته شده است.
دژپسند با اشاره به فرصت های بیشمار صنعت بیمه برای تکمیل و توسعه افزود: صنعت بیمه برای خانواده ها و افراد به لحاظ بیمه های عمر و زندگی و نیز شخص ثالث حائز اهمیت است، ولی برای کشورهای در حال توسعه ای مثل ایران باید گام های مؤثری در این رابطه برداشته شود.
وی خاطرنشان کرد: ضریب نفوذ بیمه طی سال های گذشته افزایش خوبی داشته اما همچنان نسبت به هدف که ۷ درصد در برنامه ششم تعیین شده، فاصله دارد و اکنون این ضریب ۲.۴ درصد برآورد می شود، در حالیکه بخش خصوصی باید در افزایش ضریب بیمه کمک کرده و شرکت های بیمه خصوصی در این راستا با اجرای برخی طرح ها پیشگام شوند.
بیمه عمر و درمان معاف از مالیات هستند
در ادامه این مراسم غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی با اعلام اینکه ۳۲ شرکت بیمه اعم از دولتی، تخصصی، اتکایی و مستقر در مناطق آزاد هم اکنون در حال خدمات رسانی به بخش های مختلف کشور هستند، از شرکت های بیمه ای درخواست کرد تا با آگاهی بخشی به جامعه، زمینه را برای شناخت تمامی خدمات صنعت بیمه را فراهم آورند تا این صنعت بتواند اطمینان و آرامش را به جامعه بدهد و مردم هم نگران آینده خود نباشند.
وی ادامه داد: در حال حاضر صنعت بیمه در راستای برنامه تحول سلامت که از برنامههای دولت است توانسته ۱۳.۵ میلیون نفر را تحت پوشش درمان تکمیلی قرار دهد که این موضوع اهمیت ویژهای در رابطه با تامین هزینههای درمان دارد.
به گفته سلیمانی هم اکنون ضریب نفوذ بیمه در ایران نسبت به برخی کشورهای خاورمیانه و حوزه قفقاز بالاتر بوده به نحوی که تنها از کشور امارات که ضریب نفوذ بیمه آن ۲.۹ درصد است پائین تر هستیم و نسبت به ترکیه، عربستان و پاکستان و حتی کشورهای آسیای میانه نیز وضع بهتری داریم.
رئیس کل بیمه مرکزی ضمن اعلام اینکه بیمه های عمر و درمان همچنان معاف از مالیات خواهند ماند، افزود: اخذ مالیات از صنعت بیمه می تواند باعث کاهش روند رشد این صنعت نسبت به سایر صنایع دیگر مانند بانک ها باشد.
وی در پایان سخنان خود یادآور شد: هنوز برای بسیاری از خانواده ها اطلاعی از چند و چون آیین نامه های تعریف شده در بیمه عمر و سرمایه گذاری ندارند و از مزایای این بیمه ها مطلع نیستند.
برنامه های بیست و ششمین  همایش بیمه و توسعه
در بخش نخست مراسم بیست و ششمین همایش ملی بیمه وتوسعه و پس از سخنرانی مقامات رسمی کشور، غلامحسین جباری به عنوان چهره ماندگار بیمه در سال 98 معرفی شد. همچنین از سامانه بیمه ایران من نیز در همایش رونمایی به عمل آمد.
در بخش دوم همایش مذکور که از ساعت 13:30 الی 17:30 در سالن حافظ، سالن سعدی، سالن رودکی، و سالن های شماره 4 و 5  مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد کاشناسان در پنل های تخصصی به ارایه مقالات و انجام پرسش و پاسخ پرداختند؛  از جمله این پنل ها می توان به پنل شبکه فروش نمایندگان و کارگزاران، اصلاح ساختار و افزایش ضریب نفوذ، مدیریت ریسک اکچوئری و ارزیابی خسارت،  بیمه های زندگی و نوآوری فنی و اشاره کرد.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار