ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 4 بهمن 1398 - 00:04  

لایحه بودجه کل کشور تقدیم مجلس شد+ متن کامل - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  صدور بیش از ۴۶ میلیون کارت هوشمند ملی


  ورود دلار به کانال ۱۳ هزار تومانی


  قیمت سکه به ۴ میلیون و ۸۸۵ هزار تومان رسید


  نرخ ۲۵ ارز افزایش یافت


  درآمد دولت ۳۵ هزار میلیارد تومان افزایش می یابد


  قیمت دلار بدون تغییر ماند


  نرخ سود سپرده تغییر نمی‌کند


  کاهش قیمت طلا در بازار جهانی


  اعلام زمان تحویل ساختمان جدید پلاسکو به کسبه


  امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بانک صنعت و معدن و گروه سایپا


  هدف گذاری بانک توسعه تعاون در جهت رفع مشکلات تعاونی‌ها است


  پرداخت تسهیلات اشتغال زایی به افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی


  صعود 33 پله‌ای داتین در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر کشور


  دولت ۴۷ هزار میلیارد ریال از بازار سرمایه "منفعت" خواهد برد


  شعبه قزوین بیمه دانا هزار میلیاردی شد


  تالار محصولات صنعتی و معدنی میزبان عرضه 117 هزار تن ورق فولادی


  انجام اولین حراج عملیات بازار باز امروز


  نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت


  کاهش یک و نیم واحد درصدی تورم نقطه‌ای در دی ماه


  تراکنش‌های تا سقف ۱۰۰ هزار تومان رمز پویا نمی‌خواهند


- اندازه متن: + -  کد خبر: 81174صفحه نخست » خبر اولیکشنبه، 17 آذر 1398 - 12:49
با 19887370910 میلیون ریال پیش بینی منابع
لایحه بودجه کل کشور تقدیم مجلس شد+ متن کامل
لایحه بودجه 98 + ماده واحده بودجه 1398 + تملک دارایی ها + اوراق خرانه اسبلامی + تسویه بدهی + اخبار پولی مالیاخبار پولی مالی- بر اساس پیشنهاد لایحه بودجه 98 ، دولت مجاز شد است برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسیدشده در سال ١٣٩٩ تـا معــادل یکصد هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی بر اساس مقررات موضوعه منتشر کند.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، صبح روز یکشنبه 17 آذرماه 1398 رئیس جمهور، لایحه بودجه 1398 کل کشور را تقدیم مجلس کرد. بر اساس ماده واحده- بودجه سال ١٣٩٩ کل کشور از حیث منابع بالغ بر نوزده میلیون و هشتصد و هشتاد و هفت هزار و سیصد وهفتادمیلیارد و نهصد و ده میلیون(٠٠٠.٠٠٠.٩١٠.٣٧٠.٨٨٧.١٩ (ریال به شرح زیر است:

الف-منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری داراییهای سرمایهای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه ها و تملک داراییهای سرمایهای و مالی، بالغ بر پنج میلیون و ششصد و سی و هشت هزار و دویست و نود و سهمیلیارد چهل و نهمیلیون(٠٠٠.٠٠٠.٠٤٩.٢٩٣.٦٣٨.٥ (ریال شامل:

١-منابع عمومی بالغ بر چهار میلیون و هشتصد وچهل و پنج هزار و نهصد و شصت و هشت میلیارد و شصت و شش میلیون(٠٠٠.٠٠٠.٠٦٦.٩٦٨.٨٤٥.٤ (ریال ٢ -درآمد اختصاصی وزارتخانه ها و مؤسسات دولتی بالغ بر هفتصد و نود و دو هزار و سیصدو بیست و چهار میلیارد و نهصد هشتاد و سه میلیون(٠٠٠.٠٠٠.٩٨٣.٣٢٤.٧٩٢( ریال ب- بودجه شرکتهای دولتی، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر چهارده میلیون و هشتصد و سی و نه هزار و چهارصد و پنجاه و هفت میلیارد و ششصد و هشتاد و نه میلیون (٠٠٠.٠٠٠.٦٨٩.٤٥٧.٨٣٩.١٤ (ریال و از حیث هزینه ها و سایر پرداختها بالغ بر چهارده میلیون و هشتصد و سی و نه هزار و چهارصد و پنجاه و هفت میلیارد و ششصد و هشتاد و نه میلیون (٠٠٠.٠٠٠.٦٨٩.٤٥٧.٨٣٩.١٤ (ریال

در لایحه مزبور ردآمد حاصل از نفت و چجایگزین آن به ترتیب زیر تعریف شده است:

ب- سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفت(نفت خام،میعانات گازی و خالص صادرات گاز طبیعی)مندرج در ردیف٢١٠١٠١ جدول شماره(٥ (این قانون معادل چهارصد وپنجاه و چهار هزار نهصدو هشتاد و شش میلیارد(٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٩٨٦.٤٥٤ (ریال و منابع مربوط به سهدرصد(٣(%مندرج در ردیف ٢١٠١٠٩ جدول شماره(٥ (این قانون بیست و هشت هزار میلیارد(٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٢٨ (ریال تعیین میشود.

ج- چنانچه منابع دولت از محل صادرات نفت خام،میعانات گازی و خالص صادرات گاز طبیعی در سال ١٣٩٩ کمتر از سقف مقرردر بند (ب) این تبصره شود، به دولت اجازه داده میشود با رعایت بند «پ» ماده(١٧ (و جزء (٤ (بند (ح)ماده (١٦ (قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مصوب ١٠/١١/١٣٩٥ نسبت به تأمین مابهالتفاوت حاصل شده از منابع حساب ذخیره ارزی اقدام کند.

همچنین درباره انتشار اوراق خرانه اسلام نیز پیش بینی زیر لحاظ شده است:
ه- دولت، اسناد خزانه اسلامی موضوع ردیف درآمدی ٣١٠١٠٣ جدول شماره(٥ (این قانون را با حفظ قدرت خرید در سقف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار و با سررسید تا سه سال صادر و تا سقف دویست هزار میلیارد(٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٢٠٠ (ریال به طلبکاران واگذار کند. بازپرداخت این اسناد در قوانین بودجـههای سنواتی کل کشور پیشبینی میشود و خزانهداری کل کشور موظف است از محل اعتبارات ردیفهای فصل مربوطه و جدول(٨ (این قانون نسبت به تسویه آن اقدام ١٧ کند. این اسناد به طلبکاران دستگاههای اجرایی واگذار میشود و صرفاً براساس ابلاغ اعتبار و تخصیصهای صادره توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و از محل اعتبارات هزینهای و تملک داراییهای سرمایهای و ردیفها و جداول این قانون صادر میشود. مانده منتشر نشده اسناد موضوع این بند به ظرفیت اوراق مالی اسلامی موضوع بند (ب) این تبصره اضافه می شود.

در بخش دیگری از این لایحه شیوه تسویه بدهی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی به ترتیب زیر پیش بینی شده است:

و-دولت از طریق اسناد تسویه خزانه، بدهیهای قطعی خود به اشخاص حقیقی و حقوقی (تعاونی، خصوصی) و نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی که در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط تا پایان سال ١٣٩٨ ایجاد شده، با مطالبات قطعی معوق دولت از اشخاص مزبور، مشروط به پرداخت بیست و پنج درصد (٢٥(% مطالبات مورد تهاتر به صورت نقدی تا مبلغ بیست هزار میلیارد (٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٢٠ (ریال (موضوع ردیف درآمدی٣١٠١٠۶ جدول شماره (۵ (و ردیف ٤٢ -۵٣٠٠٠٠ جدول شماره (٩ (به صورت جمعی - خرجی تسویه کند.
مطالبات قطعی دولت از اشخاص فوق الذکر که در اجرای بند «پ» ماده (٢ (قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ١/ ٢/ ١٣٩۴ به شرکتهای دولتی منتقل شده با بدهی دولت به شرکتهای مذکور به وسیله این اسناد قابل تسویه است.

درلایحه مذکور بهادارسازی اوراق بیمه ای نیز به ترتیب زیر مورد توجه قرار گرفته است:
ز- به منظور پوششهای بیمه ای و همچنین بهادارسازی ریسکهای بیمه ای، به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و موسسات بیمه بازرگانی اجازه داده میشود تا سقف یک هزار میلیارد (٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.١ (ریال در بازار سرمایه نسبت به انتشار اوراق بهادار بیمه ای در چارچوب قوانین و مقررات به شرط تضمین و بازپرداخت اصل و سود توسط خود، اقدام نمایند.

همچنین نحوه بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده سال99 نیز به ترتیب زیر تعریف شده است: 
ح- دولت برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسیدشده در سال ١٣٩٩ تـا معــادل یکصد هزار میلیارد (٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.٠٠٠.١٠٠ (ریال اوراق مالی اسلامی ریالی بر اساس مقررات موضوعه منتشر کند. اصل و سود و هزینه های مترتب بر انتشار این اوراق در بودجه های سنواتی کل کشور پیشبینی می شود.

   
  

فايل ها الصاقي:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار