ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    پنجشنبه، 8 اسفند 1398 - 20:50  

الگوریتم ها زیرساخت تمام ابزارهای معاملاتی بازار - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  تبلیغات نظام بانکی برای مراقبت ویژه از مشتریان در مقابله با ویروس کرونا


  نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور توسط بانک توسعه تعاون استان البرز


  کاهش ساعت کاری شعب و ستاد بانک دی


  تدوین "منشور سلامت" در گروه مالی و بانک گردشگری


  بخش کشاورزی، شاه کلید نجات اقتصاد کشور است


  فارماشیمی محصولات ضد عفونی را تولید می کند


  برگزاری نمایشگاهی با ۳ هزار عنوان کتاب در ماهشهر و بندر امام


  ارائه آموزش ها و اقدامات پیشگیرانه در مقابله با ویروس کرونا


  تسهیلات گیرندگان مسکن مهر ملزم به پرداخت اقساط ماهانه خود هستند


  ایجاد 29 هزار فرصت شغلی با تسهیلات خود اشتغالی


  عملکرد 98 بانک صادرات ایران را با سود می بندیم


  « شبکه تجاری مهر » خدمت جدید باشگاه مشتریان بانک کشاورزی


  رشد ۱۴۳ درصدی تأمین مالی از طریق بازار سرمایه


  سامانه های بانکداری الکترونیک بانک شهر آماده خدمات رسانی به مشتریان


  شاخص بورس ۵۳۰ هزار واحدی شد


  اجرای طرح توانمندسازی آموزشی-حمایتی دانش‌آموزان بندر ماهشهر


  قیمت سکه به ۶ میلیون و ۶۰ هزار تومان رسید


  تورم زیر ۲۰ درصد دور از ذهن نیست


  عرضه 31 هزار تن مواد شیمیایی در بورس کالا


  قیمت یورو و پوند افزایش یافت


- اندازه متن: + -  کد خبر: 82164صفحه نخست » خبر اولسه شنبه، 8 بهمن 1398 - 14:29
مدیرعامل داتکس پیش بینی کرد:
الگوریتم ها زیرساخت تمام ابزارهای معاملاتی بازار
الگوریتم ها زیرساخت تمام ابزارهای معاملاتی بازار اخبار پولی مالی- سرمایه گذاران حقیقی چنانچه بتوانند برای سرمایه گذاری در بازار از یک الگوریتم استفاده نمایند قطعا حجم معاملاتشان به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، حجت الله فرهنگیان مدیرعامل شرکت داده پردازان تدبیر سرمایه (داتکس) به عنوان حامی برگزاری رویداد مسابقات معاملات الگوریتمی بازار سرمایه ایران گفت: تصور بنده این است که هیچ تیم یا گروهی نمی توانست مانند گروه مالی پاسارگاد از این مسابقات در این سطح وسیع حمایت کند چراکه در گروه مالی پاسارگاد یک اکوسیستم کامل از شرکت ها و ابزارهای مالی و سرمایه گذاری پیش بینی شده است. 
وی افزود: برای نمونه شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد به عنوان هاب اصلی معاملاتی در گروه حضور دارد، شرکت داتکس که ابزارها و زیرساخت های معاملاتی را با فناوری روز دنیا تهیه می نماید اکنون در بازار سرمایه سهم قابل قبولی را دارا می باشد. شرکت ارزش پرداز آریان (آیکو) به عنوان یک شرکت پردازش اطلاعات مالی، اطلاعات مفیدی را می تواند در اختیار تیم ها و الگوریتم ها برای تصمیم گیری قرار دهد. شرکت فناپ به عنوان یک شرکت بزرگ آی تی است که هوش مصنوعی و الگوریتم ها از خواستگاه آن خارج می شوند و بازار سرمایه از این برنامه ها حمایت می کند. شرکت پارس آریان و ارزش آفرینان نیز دو شرکت بزرگ سرمایه گذاری هستند که الگوریتم ها در آن برای سرمایه گذاران تهیه می شوند.
فرهنگیان ادامه داد: گروه مالی پاسارگاد داشتن یک اکوسیستم کامل را لازم دانسته و قطعا تنها یک اکوسیستم کامل، قادر خواهد بود از این رویداد مهم حمایت نماید. گروه مالی پاسارگاد به خوبی این مزیت جدید و ارزش آن در بازارهای سرمایه را درک کرده و لذا مسئولیت به شرکت داتکس محول گردید تا با همکاری سازمان بورس دومین رویداد مسابقات معاملات الگوریتمی بازار سرمایه ایران را نیز برنامه ریزی و برگزار نماید.
وی اظهار داشت: درحالی سال گذشته اولین دوره رویداد مذکور برگزار می شد که در سال های گذشته موضوع معاملات الگوریتمی در بازار به صورت علنی و آشکار وجود نداشت و حتی تا چند سال پیش از دیدگاه نهاد ناظر، انجام معاملات الگوریتمی از طریق ماشین ها تخلف محسوب می شده است. با این حال با اقبالی که در داخل به این معاملات شد و معاملاتی که در بازارهای بین المللی وجود داشت سازمان بورس نیز این عزم را پیدا کرد که این نوع معاملات را آغاز نماید. از اینرو برگزاری اولین دوره این مسابقات باعث شد بحث ها و بررسی ها در سازمان بورس، شرکت سپرده گذاری و مدیریت فناوری اطلاعات بسیار جدی تر دنبال گردد و اولین دستورالعمل ها در این خصوص صادر شود.
مدیرعامل شرکت داده پردازان تدبیر سرمایه (داتکس) تصریح کرد: سال گذشته حدود 40 تیم از این رویداد استقبال کردند و امسال هم با بکارگیری تجارب سال گذشته، زیرساخت های این نوع معاملات هم در سمت سازمان بورس و هم در سمت گروه مالی پاسارگاد، توسعه پیدا کرد و شرکت ها در یک سال اخیر اقبال خوبی نسبت به استفاده از الگوریتم ها در سرمایه گذاری های خود نشان دادند. در نتیجه امسال هم مذاکره با سازمان بورس برای برگزاری دومین دوره این مسابقات آغاز شد و برنامه ریزی ها صورت گرفت و استقبال خوبی نیز از رویداد شد و شاهد اعلام آمادگی 65 تیم بودیم.
وی تصریح کرد: گروه مالی پاسارگاد در یک سال گذشته در تلاش بوده تا یکسری از فعالیت ها را به صورت الگوریتمی انجام دهد اما باید بدانیم اعتمادسازی در حوزه الگوریتم ها و سپردن حجم عظیمی از فعالیت ها به آنها، کمی زمان بر است. این گروه از سال گذشته همکاری هایی را با شرکت های حاضر در نمایشگاه سال گذشته آغاز کرد اما می توان گفت با توجه به حجم معاملاتی که در کل بازار سرمایه از طریق معاملات الگوریتمی انجام می شود و کمتر از یک درصد می باشد، هنوز راه زیادی باقی مانده است. با این حال سرعت در این بخش بسیار بالاست و میزان استقبال از سوی گروه های مختلف از این ابزار جدید بسیار خوب بوده است.
فرهنگیان خاطرنشان کرد: گروه مالی پاسارگاد از تیم های مستعد و خلاق با هدف بهره گیری از پتانسیل آنها دعوت به همکاری می نماید و حمایت های لازم را از آنان به عمل خواهد آورد و به رشد و توسعه آنان کمک خواهد کرد. درمجموع اتفاقات خوبی در حوزه معاملات الگوریتمی در حال وقوع است و تقریبا می توان گفت از رویداد نخست که در سال گذشته برگزار شد، شرکت هایی که در بازار سرمایه به صورت عمده در حال انجام معاملات هستند، وارد حوزه الگوریتمی شده اند چون این شرکت ها باید از طریق داتکس یا شرکت های مشابه معاملات خود را به کارگزاری و هسته معاملات برده و معرفی نمایند. با این حال هنوز حجم های قابل توجهی روی الگوریتم ها نیامده اما امیدواریم این مسئله سرعت بگیرد.
وی در پاسخ به این سوال که آینده این نوع معاملات را چگونه ارزیابی می کنید و آیا زیرساخت های این نوع معاملات آماده است گفت: علیرغم گذشت 50 سال از تصویب قانون بورس اما از تاسیس بازار سرمایه ایران 14 سال می گذرد. با این حال تجربه 50 ساله بازارهای جهانی را دارا هستیم، بنابراین شاید نیازمند نوآوری های جدید نباشیم چون معاملاتی که اکنون به دنبال آن هستیم نمونه های خارجی دارد و تنها باید سمت و سوی بازارهای جهانی را رصد کنیم. در بازارهای آمریکا معاملات الگوریتمی به طور جدی از سال 2008 آغاز شد و اکنون ابعاد این بازار 150 درصد افزایش یافته است. سرمایه گذاران حقیقی چنانچه بتوانند برای سرمایه گذاری در بازار از یک الگوریتم استفاده نمایند قطعا حجم معاملاتشان به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت و الگوریتم معاملاتی فرصت بیشتری را در طول زمان معاملاتی برای سرمایه گذاران فراهم می کند. بنابراین اعتماد بیشتری را ایجاد کرده و شاهد جذب سرمایه های بیشتری در بازار خواهیم بود. از اینرو انتظار ما این است که همچون سایر کشورها، معاملات الگوریتمی جایگاه خود را به سرعت در بین بازار سرمایه ایران نیز پیدا کند کما اینکه معتقدیم این ابزار، زیرساخت تمام ابزارهای معاملاتی در سال های آتی خواهد بود.
وی در خاتمه گفت: داتکس ارائه دهنده زیرساخت معاملات الگوریتمی گروه مالی پاسارگاد است اما سایر کارگزاران نیز می توانند از این ابزار ما استفاده نمایند و سرویس های مربوطه را دریافت کنند.

 

 

 

 


 

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار