ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    چهارشنبه، 5 آذر 1399 - 18:13  

ایجاد ۱۷ هزار شغل توسط بانک سینا - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  کمک به صنایع استان گلستان با تعامل مستمر با مشتریان


  حمایت ۵۰هزار میلیارد ریالی بانک مهر از اقشار کمتر برخوردار


  ارائه غیرحضوری ۳۰ خدمت بیمه‌ای در ایام کرونایی


  تعیین تکلیف حساب های مازاد مشتریان پست بانک


  امکان دریافت اوراق تسهیلات مسکن بدون کد سامانه سجام


  شروع کار صندوق بیمه حوادث طبیعی؛ سال آینده


  درخواست و اعطای کارت اعتباری ارزان‌قیمت بانک پاسارگاد


  آخرین وضعیت بازسازی خانه های سیل زده با تسهیلات بانک مسکن


  قیمت سکه ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد


  پرداخت روزانه ۳۰ میلیارد تومان خسارت ثالث توسط بیمه ایران


  دستورات بیمه مرکزی برای موسسات بیمه، لازم الاعتبار است


  بهبود نقدشوندگی سهام به مدد ظرفیت‌های قانونی برای بازارگردان‌ها


  اعتبار صادرکننده چک از زمان صدور چک کنترل می‌شود


  بورس ۱۰ هزار واحد رشد کرد


  تلاش بیمه سلامت حمایت از اقشار آسیب پذیر است


  پرداخت 150 میلیارد تومانی خسارت، نشانگر توانگری مالی بیمه دانا


  بررسی عملکرد شعبه ارومیه بیمه آرمان


  تلاش کارشناسان حقوقی بیمه کوثر عامل تسریع اجرای احکام قضایی


  کارکنان بیمه آسیا خون خود را اهدا کردند


  رشد ۷۳۱ درصدی فروش شعبه زنجان تجارت‌نو


- اندازه متن: + -  کد خبر: 85554صفحه نخست » اخبارشنبه، 7 تیر 1399 - 09:14
از محل تسهیلات اشتغالزایی روستایی صورت گرفت:
ایجاد ۱۷ هزار شغل توسط بانک سینا
بانک سینا  + اخبار پولی مالی + اخبار بانک + اشتغالزایی روستایی + تسهیلات اخبار پولی مالی- بانک سینا با توجه به ضرورت توسعه اشتغال در کشور از طریق انعقاد تفاهم نامه همکاری، زمینه اشتغال ۱۷ هزار نفر جوانان جویای کار را فراهم کرده است.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، حمدالله جمالی معاون اعتبارات و امور بین الملل بانک سینا با بیان آنکه این بانک در سالهای اخیر اقدامات مناسبی را علیرغم رکود اقتصادی در بخش رونق تولید به انجام رسانده است، گفت: بانک سینا با توجه به ضرورت توسعه اشتغال در کشور و کمک به مناطق روستایی از طریق انعقاد تفاهم نامه همکاری با معاونت توسعه روستایی و بنیاد علوی، زمینه اشتغال ۱۷ هزار نفر از جمله جوانان جویای کار را در این مناطق فراهم کرده است. این بانک در سال جاری نیز با تمام توان سعی دارد تا در حوزه تخصیص منابع با نگاه جهش تولید درخشش خوبی داشته باشد.

وی افزود: طبق تفاهم نامه، این دو نهاد برای پوشش سود تسهیلات از طریق تقبل پرداخت ۵ درصد از نرخ سود به صورت یارانه به متقاضی، کمک کردند تا بتوانیم تسهیلات با نرخ سود ۸ درصدی به متقاضیان و واجدین شرایط در مناطق روستایی جهت ایجاد کسب و کار پرداخت کنیم. برای اجرای این طرح ۱۵ منطقه در نظر گرفته شد که اولین آن منطقه قلعه گنج در استان کرمان بود و زمینه اشتغال ۹۸۹ نفر در این منطقه فراهم شد.

معاون اعتبارات و امور بین الملل بانک سینا اظهار داشت: هدف از انعقاد تفاهم نامه همکاری، اعطای تسهیلات بر اساس دو محور اساسی بود. مناطقی که محروم بوده و نیاز مبرم دارند تا تسهیلات در اسرع وقت به آنها پرداخت شود و دیگری مناطق کمتر برخوردار که نیازمند حمایت هستند. بنابراین برنامه‌ها بر اساس این دو دیدگاه نوشته شد.

پوشش ۱۵ منطقه محروم کشور از سوی بانک سینا 

جمالی در خصوص مناطقی که بانک سینا در آن حضور یافته و دارای باجه یا شعبه است، گفت: در حال حاضر ۱۵ منطقه بسیار محروم در استان های سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، کرمان و اردبیل شناسایی و انتخاب شده که در برخی از این استانها، باجه و شعبه بانک سینا نیز مستقر شده است.

 معاون اعتبارات و امور بین الملل بانک سینا در تشریح بخشی از اقدامات این بانک در حمایت از مناطق کمتر برخوردار عنوان کرد: در این حوزه براساس گزارش معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری، موفق به ایجاد  ۱۷ هزار شغل شویم. در واقع بانک سینا ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که حدود ۹ هزار میلیارد ریال از این تسهیلات با ایجاد طرح های مختلف به بهره‌برداری رسیده و مابقی با نظارت و پرداخت مراحل سهم الشرکه در مرحله اجرا قرار دارد.

کاهش نرخ سود تسهیلات

این مدیر ارشد بانک سینا در خصوص نحوه همکاری نهادهای مرتبط با تفاهم نامه امضا شده در حمایت از طرح های اشتغالزا گفت: گام بعدی در این حوزه آن است که نرخ تسهیلات را به ۴ درصد برسانیم تا تمام اقشار محروم توان استفاده از این تسهیلات را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: رشد تورم در ماه های اخیر، سبب شد برخی پروژه ها با مشکلاتی مواجه شوند چرا که تسهیلات بر اساس قبل از این رشد، محاسبه و پرداخت شده بود اما هیات مدیره بانک سینا در این خصوص تمهیداتی را درنظر گرفت تا بار تورمی برای استفاده کننده تسهیلات، کاهش یابد و پروژه تکمیل شود. بر اساس این تلاش ها بانک سینا در این حوزه  دستاورد خوبی داشته و توانست جایگاه خوبی در کمک به مناطق محروم پیدا کند.  

جمالی در زمینه طرح های حمایتی بانک سینا در مناطق روستایی و محروم افزود: طرح‌هایی که در این حوزه حمایت شده، متنوع است و از صنایع تبدیلی و بسته بندی گرفته تا پرورش دام، صنایع دستی و پتروشیمی را دربرمی گیرد. درحوزه گردشگری و بوم گردی نیز اقدامات مناسبی صورت گرفته است که می تواند به رونق و شکوفایی مناطق اجرای این طرحها کمک کند.  

تخصیص ۸۳ درصدی منابع به بخش تولید

معاون اعتبارات و امور بین الملل بانک سینا در حوزه عملکردی علی الخصوص در زمینه کسب و کار و سهم بازار بانک سینا گفت: بانک سینا با اقدامات مناسبی که در حوزه سرمایه گذاری مولد و اشتغالزا انجام داده، از سوی موسسات رتبه بندی مختلف، حائز رتبه و تقدیر شده است. بانک سینا با نظارت های دقیق و مستمری که بر روند تخصیص منابع دارد، همواره بر روند کیفی آن در جهت ایجاد شغل، رونق و شکوفایی اقتصادی تاکید دارد.

جمالی در خصوص برنامه های بانک سینا در زمینه تحقق جهش تولید اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه های بانک سینا در سال جاری، همسویی و تلاش برای تحقق اهداف شعار سال یعنی جهش تولید است. به همین منظور، تسریع در رسیدگی به پرونده ها و پروژه ها در دستور کار است تا سریعا مجوزها به شعب صادر شود و تعللی در اجرای پروژه ها شکل نگیرد و اختیارات شعب را با این دیدگاه که تسهیلات الزاما باید در بخش تولید باشد بالا بردیم تا تصمیم گیری هم تسریع شود. همچنین برای تسهیلات زیر ۵۰۰ میلیون ریال وثایق را بسیار ساده کردیم تا دریافت آن آسان شود. یکی از کارهای مهم دیگر تمرکز زدایی است. اینکه فقط مرکز استان ملزم به پرداخت تسهیلات نباشند بلکه شعب هم به این حوزه ورود کنند. البته سیاست های اعتباری و محصولات متنوعی نیز تدوین و ابلاغ شده که سلیقه طیف های مختلف جامعه را دربرمی گیرد.  

وی تصریح کرد: خوشبختانه با روندی که طی شده، شاهد هستیم که ۸۳ درصد منابع به بخش های مختلف بالاخص تولید اختصاص یافته و کمترین نسبت مطالبات را شاهد هستیم. متوسط نسبت مطالبات در نظام بانکی حدود ۱۳ درصد است و این رقم در بانک سینا ۶.۷ درصد است که در سیستم بانکی رقم مطلوبی است. با این نگاه  در سال گذشته بر اساس استراتژی رونق تولید، بیش از  ۱۵۰ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است.

اقدامات بانک سینا در دوران کرونایی 

وی درباره فعالیت بانک سینا در شرایط کرونایی اظهار داشت: در مرحله اول همانگونه که بانک مرکزی اعلام کرده بود اقساط تسهیلات قرض الحسنه به مدت سه ماه از حساب وام گیرندگان کسر نشد و امهال شد. همچنین تسهیلاتی هم برای  یارانه بگیران در نظر گرفته شده بود که با نرخ ۴ درصد  پرداخت شد.  

یکی دیگر از تسهیلات، اعطای وام به کادر درمانی بیمارستانها بود که برای کادر پزشکی که واقعا ایثارگرانه زحمت کشیدند و ما قدردان آنها هستیم، در نظر گرفته شده است. همچنین به شرکت هایی دارویی و تجهیزات پزشکی که می توانستند در حوزه کرونا مفید باشند کمک کردیم و تامین منابع مالی برای آنها در نظر گرفتیم و حتی سقف تسهیلات آنها را افزایش دادیم. بانک مرکزی نیز به جهت حمایت از برخی کسب و کارها و واحدهایی که از شیوع کرونا آسیب دیده اند و متضرر شده اند، تسهیلاتی را با تعیین میزان بودجه و اولویتهای مربوطه در نظر گرفته که متقاضیان می بایست از طریق سامانه کارآ آن را درخواست و جهت دریافت اقدام کنند. گروههایی هم که به نوعی متضرر شده اند و امکان پرداخت اقساط تسهیلات بانرخ های مصوب را نداشتند از طریق بنیاد علوی، وام قرض الحسنه دریافت می کنند و به گروههایی مانند تاکسی رانها، ناشران و غیره حدود ۲ هزار میلیارد ریال اختصاص داده شد.

بیشترین انرژی را روی دانش بنیانها گذاشتیم

معاون اعتبارات و امور بین الملل بانک سینا به تشریح فعالیت این بانک در حوزه دانش بنیان پرداخت و افزود: بانک سینا انرژی خوبی را روی  شرکت های دانش بنیان گذاشته است. با توجه به نقش این شرکت ها در تولید و اشتغال که دارای جایگاه مهمی در کشور هستند، تسهیلات خوبی نیز از سوی بانک سینا به این شرکتها پرداخت شده و ضمانت نامه‌های زیادی نیز برای آنها صادر شده است. طبق توافقنامه ای که با صندوق نوآوری و شکوفایی امضا شده است بودجه ای حدود ۴۵۰۰ میلیارد ریال برای این بخش در نظر گرفته شده است. طبق آماری که صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه داده، بانک سینا یکی از بانکهای مطرح و تراز اول  در حمایت از شرکت های دانش بنیان است. با کاهش مراحل و فرایندهای اداری، در سریعترین زمان ممکن، این تسهیلات و ضمانت نامه ها به شرکت های واجد شرایط تعلق می گیرد و بر همین اساس از بانک سینا، به عنوان بانک حامی شرکت های دانش بنیان یاد می شود.  

 جمالی معاون اعتبارات و امور بین الملل بانک سینا در خصوص وضعیت بانک سینا در حوزه بین الملل گفت: متاسفانه به دلیل تحریم های ناجوانمردانه ای که علیه جمهوری اسلامی ایران، وضع شده اقدامات بین المللی کاهش چشمگیری داشته و طبیعتا در عملکردها و فعالیت ها نیز تاثیر داشته است. البته این امر مانع از انجام فعالیت ها و اقدامات بانک در سایر بخشهای عملکردی نشده است. مثلا در حال حاضر اسناد اعتباری و صدور حوالجات و ضمانت نامه های ارزی انجام و از طریق صرافی سینا نیز فعالیت های ارزی پیگیری می شود. خوشبختانه با تلاش همکاران، وضعیت عملکرد بخش ارزی بانک سینا خوب است و بدهی ارزی هم نداریم و کارمزدهای خوبی نیز در این حوزه دریافت شده است.  

انجام فعالیت های مقدماتی و کارشناسی، انعقاد تفاهم نامه، پرداخت تسهیلات و سایر فعالیت هایی که در این حوزه ممکن شده، همه به لطف تلاش های عزیزانی است که قبلا در این حوزه حضور داشته اند و جا دارد از زحمات و تلاشهای یکایک این عزیزان تشکر و قدردانی نمایم./ بانک سینا

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار