ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 24 مرداد 1399 - 21:12  

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد برگزار می‌شود - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  واریز نشدن وجه اولیه، انصراف از طرح اقدام ملی مسکن


  فروش ۶۲ میلیارد ریال سفته و برات در شهر تهران+جدول


  فروش اوراق سلف نفتی از یکشنبه


  سیگنال فروشی جرم است


  شوک درمانی به کارکنان صنعت پتروشیمی


  بورس تهران آماده پذیره نویسی صندوق دارا دوم است


  بیمه آسیا لوح ویژه اطلاع رسانی بیماری کرونا را دریافت کرد


  مشتریان خرد، مشتریان ماندگاری برای بیمه‌ها هستند


  رشد ۴۵.۳ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش صنعت و معدن


  مالیات خریداران سکه در سال ۹۸ تعیین شد


  قیمت دلار به ۲۲ هزار و ۵۰ تومان رسید


  پرداخت 2000 میلیارد ریال تسهیلات در قالب 5000 فقره پرونده


  بورسی‌شدن ۸۵ درصدبنگاه های وابسته به صندوق بازنشستگی


  افزایش دوباره قیمت طلا به بالای ۱۹۰۰ دلار


  افتتاح نیروگاه خورشیدی استان البرز با مشارکت بانک ملی


  قیمت جهانی نفت اندکی اُفت کرد


  مصطفوی سکاندار بیمه میهن شد


  حل مشکلات با اقدامات اصلاحی از سوی بیمه سلامت


  قیمت سکه به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید


  جزییات تغییر ساعت معاملات بورس تهران اعلام شد


- اندازه متن: + -  کد خبر: 86287صفحه نخست » اخبارشنبه، 28 تیر 1399 - 15:28
با محور حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی؛
چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد برگزار می‌شود
بانک پاسارگاد + اخبار پولی مالی + اخبار بانک + فیلم کوتاه + جشنواره اخبار پولی مالی- چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد با محور حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی برگزار می‌شود.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، نشست خبری مجازی با حضور حسن بلخاری مشاور فرهنگی و هنری مدیرعامل بانک‌پاسارگاد و دبیر جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد، راحله شهرابی مدیر امور حوزه راهبری و روابط‌عمومی و ارشد هدایتی سرپرست روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، با هدف اعلام رسمی آغاز به کار چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد با محور «حمایت از تولید و رشد اقتصادملی» و همچنین رونمایی از پوستر این جشنواره برگزار شد.

در این نشست حسن بلخاری، مشاور فرهنگی و هنری مدیرعامل بانک‌پاسارگاد و دبیر جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد با اشاره به برگزاری چهارمین دوره این جشنواره گفت: این جشنواره در گذشته به صورت دوسالانه برگزار می‌شد و هر چند آخرین دوره جشنواره بهمن‌ماه سال گذشته برگزار شده، اما به دلیل نامگذاری امسال با عنوان جهش تولید و اهمیت این موضوع، قرار بر این شده‌است که امسال هم نسبت به برگزاری جشنواره فیلم کوتاه اقدام کنیم.

وی با اشاره به توجه مجموعه هیأت‌مدیره بانک‌پاسارگاد به‌ویژه قاسمی به حمایت از جامعه هنرمندان و پرداخت به موضوع مهم تولید و صنعت در کشور از طریق ابزار هنر گفت: تمامی مؤسسات مالی و اقتصادی جهان نسبت به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنند مسئول هستند و یکی از مهم‌ترین موضوع ها در مؤسسات اقتصادی و بانک‌ها به‌ویژه بانک‌پاسارگاد، بحث به اجرا رساندن مسئولیت‌های اجتماعی است.

بلخاری ادامه داد: بر اساس شناختی که از بانک‌پاسارگاد دارم انجام این مسئولیت‌های اجتماعی به تشخص، تعقل و فرهنگی بودن مدیران این بانک برمی‌گردد و ظرف 10 سال گذشته هم در این حوزه بسیار موفق عمل کردند به‌طوری که فیلم جدایی نادر از سیمین یکی از کارهای بانک‌پاسارگاد در عرصه هنر و فیلم‌سازی بوده که اولین اسکار را برای ایران به ارمغان آورد.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد با بیان اینکه این چهارمین جشنواره است که توسط این بانک برگزار می‌شود گفت:‌ یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره،‌ کشف سرمایه‌های هنری کشور است تا جوانان بتوانند از این ظرفیت برای شکوفایی ظرفیت‌های خود در بخش هنر و فیلمسازی‌ استفاده کنند.

بلخاری افزود: سه جشنواره گذشته در سال‌های 94، 96 و 98 برگزار شد که خوشبختانه با استقبال بسیار وسیعی روبرو بودیم. در جریان برگزاری این سه جشنواره، جوانانی در این مسیر شناسایی شدند که امروز جزو موفق‌ترین اعضای جامعه هنری و فیملسازی هستند و ما به این موضوع می‌بالیم.

وی با بیان اینکه تأکید رهبری بر موضوع تولید و شعار جهش تولید باعث شد تا قاعده برگزاری دو سالانه‌ی این جشنواره شکسته شود، گفت: خوشبخانه در حوزه صنعت و اشتغال با آثاری مواجه هستیم که بسیار موفق هستند و به همین دلیل با موافقت مدیریت عامل بانک تصمیم بر برگزاری این جشنواره زودتر از موعد مقرر گرفتیم و تأکید رهبری بر موضوع جهش تولید هم باعث شد تا مصمم شویم این جشنواره را در ابعاد وسیع‌تری برگزار کنیم.

دبیر جشنواره با اشاره به پنج هدف بنیادی از برگزاری این جشنوراه اظهار داشت: از آنجایی که در ناجوانمردانه‌ترین جنگ اقتصادی قرار داریم و تحریم‌ها، اقتصاد را نشانه گرفته‌است و تنها می‌توانیم با استناد به قدرت ملی جلوی تحریم‌ها بایستیم، حمایت از تولید و رشد اقتصادی ملی اولین هدف ما از برگزاری جشنواره است. همچنین انعکاس تلاش‌های جهادگرانه عرصه تولید صنعت از طریق ابزارهای هنری، ایجاد بستری برای شناسایی و بروز استعداد و قابلیت‌های هنری، پشتیبانی و حمایت از تولید با محتوای جذاب و فاخر در زمنیه تولید ملی و جلب توجه آحاد مردم به نقش ارزنده حمایت از تولید ملی در جهش تولید اقتصادی از دیگر اهداف مهم ما برای برگزاری این جشنواره است.

راحله شهرابی مدیر امور حوزه راهبری و روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد نیز ضمن تبیین اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: بانک‌پاسارگاد 3 دوره است که جشنواره فیلم کوتاه را در محورهای مختلف، به‌صورت دو سالانه، برگزار کرده‌است. به دلیل اهمیت بحث حمایت از تولید و جهش تولید و تأکید مقام معظم رهبری بر آن، همچنین توجه ویژه‌ای که مدیرعامل بانک‌پاسارگاد به این امر دارد، امسال چهارمین دوره از این جشنواره به‌صورت خاص با نگاه به محور «حمایت از تولید» برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از نکات تمایز این جشنواره نسبت به دوره‌های پیشین، دعوت از فیلمسازان حرفه‌ای و باتجربه در کنار جوانان و فیلمسازانی است که در آغاز کار هستند. دلیل این دعوت هم تأکید بر اهمیت بسیار مبحث تولید و حمایت از آن برای بانک‌پاسارگاد است.

شهرابی در این نشست همچنین با تأکید بر اقدامات ارزشمند بانک‌پاسارگاد در زمینه حمایت از تولید ادامه داد:بانک‌پاسارگاد با اجرای پروژه‌های عظیم در حوزه‌های مختلف مانند معدن، فولاد، انرژی و ... نقش خود را در حمایت از تولید و رشد اقتصادملی به خوبی ایفا کرده‌است. اقدامات این بانک نه تنها در عرصه‌ی اقتصادی، بلکه در ارتقای کیفیت، سطح زندگی و سلامت جامعه مخصوصا در مناطق کم برخوردار نیز تأثیر شگرفی گذاشته‌است.

همچنین ارشد هدایتی سرپرست روابط‌عمومی بانک پاسارگاد با اشاره به مخاطبان چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه بانک‌پاسارگاد گفت: این جشنواره در بخش‌های مستند و داستانی برگزار می‌شود و آحاد مردم و دوستداران رشد اقتصادی کشور، شرکت‌ها و واحدهای صنعتی و تولیدی و فیلمسازان حرفه‌ای و باتجربه و همچنین جوانان با استعداد و علاقمند مخاطب این جشنواره هستند.

هدایتی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های خاص این جشنواره این است که شرکت‌ها و سازمان‌های تولیدی که در این حوزه کارهای ارزشمند همراه با خلاقیت و نوآوری انجام داده‌اند و حائز دست‌آوردهایی شده‌اند، می‌تواند با گروه‌های فیلمساز وارد مذاکره شوند و آثار تولیدی خود را به جشنواره ارسال کنند. در حقیقت پیوندی میان جهان هنر و شرکت‌ها و سازمان‌هایی که غرق در کار اقتصادی خود هستند و ناخواسته به انعکاس و بازتاب این فعالیت‌ها از طریق هنر بی‌توجه بوده‌اند، ایجاد خواهد شد.

هدایتی با بیان اینکه داوری آثار ارسالی توسط افراد شاخص و مطرح در حوزه فیلمسازی انجام خواهد گرفت، به جوایز جشنواره در بخش استعدادهای جوان اشاره کرد و ادامه داد: جایزه اول، جام زرین پاسارگاد و مبلغ 200 میلیون ‌ریال، جایزه دوم جام سیمین پاسارگاد و مبلغ 150 میلیون‌ ریال همچنین جایزه سوم، جام بلورین پاسارگاد و مبلغ 100 میلیون ریال است. وی همچنین جوایز جشنواره در بخش فیلم‌سازان حرفه‌ای و با تجربه را از نفرات اول تا سوم به ترتیب جام زرین پاسارگاد و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال، جام سیمین پاسارگاد و مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال و جام بلورین پاسارگاد و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

هدایتی با بیان اینکه پذیرش آثار ارسالی از طریق ثبت‌نام در سایت جشنواره به نشانیwww.pasargadfilmfest.ir و دریافت کد رهگیری است، افزود: مهلت ارسال آثار تا انتهای شهریور سال جاری است. مدت زمان نمایش آثار ارسالی با تیتراژ از 180 ثانیه تا 10 دقیقه است. سازندگان آثار بایستی اثر خود را در ابعاد استاندارد (حداقل 720) و در دو کیفیت مناسب بازبینی و اکران در فرمت‌های HD , MP4 و یا FHD تهیه و برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.درج کد رهگیری بر روی مدارک ارسالی نیز الزامی است.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار