ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    شنبه، 10 آبان 1399 - 23:04  

بیمه آرمان به سطح یک توانگری مالی رسید+ سند - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بورس |    بیمه |    مالی تک |    اخبار طلا و ارز |    توئیت |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    | English  
   
   آخرین مطالب  

  نخستین شعبه سوپر مارکت مالی در شیراز افتتاح شد


  داتین برنامه‌نویس جاوا استخدام می‌کند


  سرمایه‌گذاری در صندوق توسعه تعاون صبا بازگشایی شد


  تغییرات صورت گرفته در قانون جدید چک تشریح شد


  رشد ۱۸درصدی نقدینگی در ۷ماهه ۹۹


  اهدای کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت از سوی بیمه سینا


  افزایش خدمات بانکی به نابینایان در موسسه اعتباری ملل


  پایا و ساتنا هم کارمزدی شدند+جدول


  پاسخگویی به ۱۴ هزار و ۷۴۸ پرونده نوسازی در کشور


  اهدا اقلام بهداشتی به موسسه ماژین مهر هشتگرد توسط بیمه “ما”


  بانک ایران زمین به مجمع می نشیند


  شفاف‌سازی ارزی بیمه آسیا


  بورس معاملات امروز را با رشدپایان داد


  قیمت سکه به ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید


  جایگاه کمیته فقهی در معاملات بورس و طراحی ابزارهای نوین


  رشد سه برابری روند توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در کشور


  رشد ۶۴.۷ درصدی منابع باجه‌های روستایی پست‌بانک‌


  سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی افتتاح شد


  پرداخت هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک صادرات


  پرداخت ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای مطالبات بازنشستگان


- اندازه متن: + -  کد خبر: 88429صفحه نخست » خبر اولشنبه، 5 مهر 1399 - 14:11
با تایید معاونت نظارت بیمه مرکزی؛
بیمه آرمان به سطح یک توانگری مالی رسید+ سند
بیمه ارمان + سطح توانگری مالی + پیکارجو + بیمه مرکزی + اخبار پولی مالیاخبار پولی مالی- بیمه مرکزی ج.ا.ایران سطح یک توانگری مالی بیمه آرمان را با ضریب 108 درصد تایید کرد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، بیمه مرکزی با بررسی صورت های مالی سال 1398 بیمه آرمان، سطح یک توانگری مالی این شرکت را برای سال 1399تایید کرد. 
بر اساس نامه محمود حق وردی لو، مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی ج.ا.ایران به کامبیز پیکارجومدیرعامل شرکت بیمه آرمان،  این شرکت سطح یک توانایی مالی را به واسطه قابلیت پوشش ریسک های در اختیار با ضریب 108 درصد کسب کرده است.
نکته این که بیمه آرمان در سال 1397 با 42 میلیارد تومان زیان انباشته و 36 میلیارد ریال بدهی به بیمه‌گران و بیمه گذاران روبرو بود. در این شرایط کامبیز پیکارجو سکان مدیریت اجرایی این شرکت را به دست گرفت و موفق شد در طی دو سال با جبران زیان انباشته و پرداخت بدهی ها، اعتبار این شرکت رابازسازی نماید. به ترتیبی سود ناخالص ناشی از فعالیت‌های بیمه‌ای بیمه آرمان در بهار ۹۹ با رشدی ۳۱۰ درصدی نسبت به بهار ۹۸ رو به رو شد. 
بیمه آرمان در سال جاری همچنین موفق شده است با عملکرد قابل توجه در بخش سرمایه گذاری و درآمد ها، سهامداران را به افزایش سرمایه راضی کند.
گفتنی است: شرکتهایی که در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار دارند، نسبت توانگری آنها برابر100 درصد و بیشتر است. این شرکتها از توانایی کافی جهت ایفای تعهدات خود در مقابل بیمهگذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردارند.
 در حالی که نسبت توانگری مالی سطح دو برای شرکت های بیمه ، بیش از 70 درصد و کمتر از 100 درصد است. مطابق شاخصهای تعریف شده سطح دو توانگری به این معناست که شرکتهای بیمه توانایی ایفای تعهدات خود را دارند ولی باید برای رسیدن به شرایط مطلوب، وضعیت مالی خود را ترمیم و تقویت کنند. برابر برنامهریزی صورت گرفته، بیمه مرکزی از شرکتهای مذکور درخواست ارائه برنامه ترمیم وضعیت مالی سه ساله و حسب مورد برنامه افزایش سرمایه نموده که پس از بررسی و تأیید، برای اجرا به شرکتهای مشمول ابلاغ میشود.
همچنین نسبت توانگری مالی سطح سه، بیش از 50 درصد و کمتر از 70 درصد برای شرکت ها است. برابر مقررات موجود، شرکت های بیمه ای که در سطح سه قرار میگیرند، موظفند علاوه بر برنامه ترمیم وضعیت مالی، برنامه افزایش سرمایه خود را برای 2 سال مالی آتی(به تفکیک سالانه)تهیه و جهت رسیدگی به بیمه مرکزی ارائه نمایند. این برنامه ها باید به گونه ای باشد که در آن چگونگی ارتقاء سطح توانگری حداقل تا سطح 2 ظرف دو سال آینده را به روشنی نشان دهد.
نسبت توانگری مالی سطح چهار، بیش از 10 درصد و کمتر از 50 درصد است. شرکتهایی که در سطح 4 قرار میگیرند باید برنامه ترمیم وضعیت مالی و برنامه افزایش سرمایه خود را برای سال مالی آینده تهیه و جهت رسیدگی به بیمه مرکزی ارائه دهند. برنامه های مذکور بایستی به گونهای تدوین شوند که نشان دهند چگونه مؤسسه بیمه سطح توانگری خود را ظرف یکسال حداقل تا سطح 3 ارتقا خواهد داد. علاوه بر این با توجه به سطح توانگری شرکتها، بیمه مرکزی به استناد ماده 12 آئیننامه توانگری، شرکتهای بیمه مشمول را ملزم به انجام برخی از اقدامات فوری از جمله کاهش صدور بیمهنامه، عدم ارائه پاداش به مدیران و خودداری از سرمایهگذاری در بخشهای کم بازده نموده است.
- نسبت توانگری مالی سطح پنج، کمتر از 10 درصد است. چنانچه نسبت توانگری مؤسسه بیمه در سطح پنج باشد، بیمه مرکزی مجاز است پروانه فعالیت مؤسسه بیمه را در یک یا چند رشته بیمهای تعلیق یا ابطال نماید.

بیمه آرمان به سطح یک توانگری مالی رسید+ سند

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار