ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    سه شنبه، 21 اردیبهشت 1400 - 05:22  

بیمه آرمان به سطح یک توانگری مالی رسید+ سند - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بیمه |    بورس |    مالی تک |    پول دیجیتال |    طلا و ارز |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    توئیت |     English  
   
   آخرین مطالب  

  عرضه اولیه «فگستر» با حداقل 20درصد بازدهی تضمینی در فرابورس


  بورس ۵۶۰۰ واحد رشد کرد


  قیمت سکه به ۹میلیون و ۷۹۰هزار تومان رسید


  تغییر وضعیت استخدامی 121 پرسنل بیمه آسیا کلید خورد


  انتشار41 هزار میلیارد ریال اوراق گواهی سپرده مدت دار


  ساز و کار دستورالعمل برگزاری مجامع الکترونیک


  قیمت دلار به ۲۰ هزار و ۸۲۵ تومان رسید


  برگزاری چالشی برای افزایش فروش بیمه های باربری در بیمه رازی


  پوشش بیمه عمروحوادث بیمه کوثر افزایش یافت


  واریز یارانه نقدی اردیبهشت ماه، امشب


  اینکه دولت از بانک مرکزی استقراض نکرده، شوخی است


  استقراض از بانک مرکزی توهم است


  قوانین و مقررات بانک صنعت و معدن بهینه می شوند


  دامنه نوسان بازار سهام به مثبت و منفی ۵ تغییر کرد


  تردیدها در بازار ارزهای دیجیتالی بیشتر شد


  جزییات دریافت وام صد میلیون تومانی قرض الحسنه ازدواج


  هر گونه تحریم‌های بانکی ایران باید لغو شود


  خدمات جدید سامانه بانکداری اینترنتی بانک رفاه ارائه شد


  عرضه ورق فولادی، مس و طلا در بورس کالا


  افزایش حدود اختیار نمایندگان و شعب بیمه رازی


- اندازه متن: + -  کد خبر: 88429صفحه نخست » خبر اولشنبه، 5 مهر 1399 - 14:11
با تایید معاونت نظارت بیمه مرکزی؛
بیمه آرمان به سطح یک توانگری مالی رسید+ سند
بیمه ارمان + سطح توانگری مالی + پیکارجو + بیمه مرکزی + اخبار پولی مالیاخبار پولی مالی- بیمه مرکزی ج.ا.ایران سطح یک توانگری مالی بیمه آرمان را با ضریب 108 درصد تایید کرد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، بیمه مرکزی با بررسی صورت های مالی سال 1398 بیمه آرمان، سطح یک توانگری مالی این شرکت را برای سال 1399تایید کرد. 
بر اساس نامه محمود حق وردی لو، مدیرکل نظارت مالی بیمه مرکزی ج.ا.ایران به کامبیز پیکارجومدیرعامل شرکت بیمه آرمان،  این شرکت سطح یک توانایی مالی را به واسطه قابلیت پوشش ریسک های در اختیار با ضریب 108 درصد کسب کرده است.
نکته این که بیمه آرمان در سال 1397 با 42 میلیارد تومان زیان انباشته و 36 میلیارد ریال بدهی به بیمه‌گران و بیمه گذاران روبرو بود. در این شرایط کامبیز پیکارجو سکان مدیریت اجرایی این شرکت را به دست گرفت و موفق شد در طی دو سال با جبران زیان انباشته و پرداخت بدهی ها، اعتبار این شرکت رابازسازی نماید. به ترتیبی سود ناخالص ناشی از فعالیت‌های بیمه‌ای بیمه آرمان در بهار ۹۹ با رشدی ۳۱۰ درصدی نسبت به بهار ۹۸ رو به رو شد. 
بیمه آرمان در سال جاری همچنین موفق شده است با عملکرد قابل توجه در بخش سرمایه گذاری و درآمد ها، سهامداران را به افزایش سرمایه راضی کند.
گفتنی است: شرکتهایی که در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار دارند، نسبت توانگری آنها برابر100 درصد و بیشتر است. این شرکتها از توانایی کافی جهت ایفای تعهدات خود در مقابل بیمهگذاران و صاحبان حقوق آنها برخوردارند.
 در حالی که نسبت توانگری مالی سطح دو برای شرکت های بیمه ، بیش از 70 درصد و کمتر از 100 درصد است. مطابق شاخصهای تعریف شده سطح دو توانگری به این معناست که شرکتهای بیمه توانایی ایفای تعهدات خود را دارند ولی باید برای رسیدن به شرایط مطلوب، وضعیت مالی خود را ترمیم و تقویت کنند. برابر برنامهریزی صورت گرفته، بیمه مرکزی از شرکتهای مذکور درخواست ارائه برنامه ترمیم وضعیت مالی سه ساله و حسب مورد برنامه افزایش سرمایه نموده که پس از بررسی و تأیید، برای اجرا به شرکتهای مشمول ابلاغ میشود.
همچنین نسبت توانگری مالی سطح سه، بیش از 50 درصد و کمتر از 70 درصد برای شرکت ها است. برابر مقررات موجود، شرکت های بیمه ای که در سطح سه قرار میگیرند، موظفند علاوه بر برنامه ترمیم وضعیت مالی، برنامه افزایش سرمایه خود را برای 2 سال مالی آتی(به تفکیک سالانه)تهیه و جهت رسیدگی به بیمه مرکزی ارائه نمایند. این برنامه ها باید به گونه ای باشد که در آن چگونگی ارتقاء سطح توانگری حداقل تا سطح 2 ظرف دو سال آینده را به روشنی نشان دهد.
نسبت توانگری مالی سطح چهار، بیش از 10 درصد و کمتر از 50 درصد است. شرکتهایی که در سطح 4 قرار میگیرند باید برنامه ترمیم وضعیت مالی و برنامه افزایش سرمایه خود را برای سال مالی آینده تهیه و جهت رسیدگی به بیمه مرکزی ارائه دهند. برنامه های مذکور بایستی به گونهای تدوین شوند که نشان دهند چگونه مؤسسه بیمه سطح توانگری خود را ظرف یکسال حداقل تا سطح 3 ارتقا خواهد داد. علاوه بر این با توجه به سطح توانگری شرکتها، بیمه مرکزی به استناد ماده 12 آئیننامه توانگری، شرکتهای بیمه مشمول را ملزم به انجام برخی از اقدامات فوری از جمله کاهش صدور بیمهنامه، عدم ارائه پاداش به مدیران و خودداری از سرمایهگذاری در بخشهای کم بازده نموده است.
- نسبت توانگری مالی سطح پنج، کمتر از 10 درصد است. چنانچه نسبت توانگری مؤسسه بیمه در سطح پنج باشد، بیمه مرکزی مجاز است پروانه فعالیت مؤسسه بیمه را در یک یا چند رشته بیمهای تعلیق یا ابطال نماید.

بیمه آرمان به سطح یک توانگری مالی رسید+ سند

 

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار