ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    جمعه، 8 مرداد 1400 - 11:53  

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ماموریت ملی ادغام - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بیمه |    بورس |    مالی تک |    پول دیجیتال |    طلا و ارز |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    توئیت |     English  
   
   آخرین مطالب  

  بهره مندی ۹ میلیون نفر هم از تسهلات قرض‌الحسنه مهر ایران


  مردم دوستی و همدلی؛ آموزه بزرگ امام علی(ع) و غدیر خم


  انتفاع عادلانه سهامداران، کارخانه‌ها و مصرف‌کنندگان با عرضه سیمان در بورس کالا


  افتتاح حساب قرض‌الحسنه پس انداز غیرحضوری در بانک رفاه


  تامین مالی زنجیره تامین، خدمتی نوین از بانک ملی ایران


  بانک ملی ایران در صدر جدول واگذاری اموال مازاد


  ارسال پیامک ثبت چک به گیرنده، راه اندازی شود


  ثبت اطلاعات خریداران سیمان در سامانه جامع انبارها


  سقف تسهیلات قرض‌الحسنه افزایش یافت


  تالار بورس کالا میزبان۳۶ شرکت با ۷۳۷ هزار تن سیمان


  قیمت ۲۱ ارز کاهش یافت


  چهاردهمین شعبه بانک مهر ایران افتتاح شد


  سقف تسهیلات طرح "جهش مهر سلامت" افزایش یافت


  لزوم توجه به افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن


  سقف تسهیلات "طرح افق" موسسه ملل افزایش یافت


  کارمندان بانک ها از هفته آینده واکسن می زنند


  اعلام نرخ سود قطعی بیمه عمر اندوخته دار کارآفرین


  مُهر تأیید سهامداران بر عملکرد بانک مهر ایران


  آینده شرکت بیمه آسیا شفاف است


  بزرگ ترین سرمایه، برند و ارزش یک شرکت بیمه ای، اعتماد مردم است


- اندازه متن: + -  کد خبر: 91666صفحه نخست » اخبارشنبه، 4 بهمن 1399 - 13:46
در جمع اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس صورت گرفت؛
تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ماموریت ملی ادغام
بانک سپه + اخبار پولی مالی + اخبار بانک +  تأمین سرمایه امیداخبار پولی مالی- جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.
  

به گزارش اخبار پولی مالی،محمد کاظم چقازردی مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه  در این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و خیر مقدم به مدعوین با اشاره به اهمیت واکاوی و بررسی ابرپروژه ادغام در بانک سپه گفت: معاون نظارتی بانک مرکزی، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و دارایی، معاون طرح و برنامه و بودجه ستاد کل نیروهای مسلح  و مدیر عامل بانک سپه اعضا و چهار مؤلفه مهم و رکن اصلی در ادغام بانک‌های نظامی را تشکیل دادند.

* افزایش منابع بانک سپه از ۱۶۰ هزار میلیارد تومان به ۴۷۵ هزار میلیارد تومان

چقازردی با بیان اینکه در دو بخش؛ گزارشی از اقدامات بانک سپه به صورت میدانی از میزان منابع، ظرفیت‌ها، وضعیت استانی و منابع انسانی بانک‎های ادغامی و بررسی ابر پروژه‌های اقتصادی بانک سپه تهیه شده که در اختیار اعضا کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  قرار دارد، ادامه داد: بانک سپه قبل از ادغام ۱۴ هزار نفر نیرو و ۱۶۰ هزار میلیارد تومان منابع داشت که در حال حاضر حجم منابع بانک شامل ۴۷۵ هزار میلیارد تومان با ۴۴ هزار نیرو و ۳۸۰۰ شعبه رسیده است.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با عنوان اینکه پس از انجام پروژه ملی ادغام ۱۸ درصد از سهم منابع نظام بانکی در اختیار بانک سپه قرار دارد، وظیفه این بانک را در عرصه اقتصادی کشور خطیر توصیف کرد و گفت: این جلسه فرصتی است برای بررسی مدل مفهومی که از این ادغام در بانک سپه تهیه شده که با جزئیات در جلسه تبیین و تشریح می‌شود.

چقازردی با بیان اینکه ارزش‌گذاری بانک‌های ادغامی بر اساس توافق نامه ۳۱ بندی و توسط کارشناسان رسمی کانون دادگستری انجام شده است، اضافه کرد: با توجه به اینکه پس از انجام این ادغام و اضافه شدن پنج بانک انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهراقتصاد و کوثر، ترازنامه بانک سپه را تحت تاثیر قرار داده، امیدواریم با حمایت و استفاده از ظرفیت کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، دولت و بانک مرکزی کسری های احتمالی برطرف و از فرصت‌های پیش رو به نحو احسن بهره برداری شود.

* تحقق بزرگترین مهاجرت داده‌ها با انتقال ۶۰ میلیون حساب بانک

وی با بیان اینکه اکثر مدیران عامل بانک‌های ادغامی به عضویت هیئت عامل بانک اضافه شده اند از بزرگترین مهاجرت داده سیستم بانکی برای ۶۰ میلیون حساب در بانک سپه در سیستم COR جدید خبر داد و افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت کمیته ای ۱۰ نفره به ریاست قائم مقام بانک سپه، ۳۸۹ مصاحبه تخصصی با تمام مدیران بانک‌های ادغامی برگزار و برای ۳۲۰ مدیر کل ستادی و استانی، جانمایی و در روز اول ادغام احکام تمامی پرسنل به نحو مطلوب و با در نظر گرفتن عدالت، شایسته سالاری و سابقه قبلی آنان صادر شده است.

* حضور فعال و مؤثر بانک سپه در بازار بین بانکی در ۵ سال گذشته

چقازردی تامین کسری ناشی از ادغام بانک‌های نیروهای مسلح، ساماندهی نیروی انسانی و تعیین ساختار شعب را از جمله موضوع‌های مهم و مد نظر مسئولین ارشد نظام و بانک سپه برشمرد و ادامه داد: بانک سپه تاکنون هیچ اضافه برداشتی از ذخایر خود نزد بانک مرکزی نداشته و در مدت ۶ سال اخیر در بازار بین بانکی در شمار بانک‌های تسهیلات دهنده‌ای است که نرخ بازار بین بانکی را کاهش داده است.

وی با اشاره به نقش مؤثر بانک سپه در ابر پروژه‌های اقتصادی مانند انتقال آب خلیج فارس، پروژه‌های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: شرکت هلدینگ گروه سرمایه‌گذاری امید که یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های کشور است با تنوع سرمایه‌گذاری‌های مولد و اشتغالزا نقش مؤثری در توسعه اقتصادی کشور دارد.

* حضور بانک سپه برای تحقق توسعه متوازن استانی

وی در همین رابطه افزود: باید توسعه متوازن در استان‌ها توسط تمامی بانک‌های دولتی کشور طبقه‌بندی و تقسیم شود تا هریک به میزان ظرفیت خود در این خصوص اقداماتی را انجام دهند. توسعه متوازن باید به عنوان یک الگو مورد توجه و عمل قرار گیرد چرا که این رویکرد صرفاً منوط به فعالیت‌ها و مشارکت یک بانک به تنهایی نمی‌شود.

محمدکاظم چقازردی با بیان اینکه بانک سپه برنامه‌هایی در جهت حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دستور کار دارد اظهار داشت: در سراسر کشور هر واحد تولیدی که مشتری بانک سپه است اگر به سرمایه در گردش نیاز دارد با ارایه درخواست خود می‌تواند از سرمایه درگردش مورد نیاز بهره‌مند شود.

* رییس کمیسیون اقتصادی: در خصوص ادغام قانون تدوین می‌کنیم

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه با عنوان اینکه بررسی آخرین اقدامات بانک سپه در موضوع ادغام بانک‌های نیروهای مسلح به عنوان یکی از بزرگترین ادغام‌های دنیا هدف این جلسه است، گفت: با توجه به اینکه حوزه تصمیم‌گیری و بررسی ابر پروژه ادغام جز وظایف اصلی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است با هماهنگی‌های صورت‌گرفته اقدام به برگزاری این‌جلسه به‌منظور ‌دریافت گزارش‌های ادغام شده است.

* تقدیر رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از مدیران و مجموعه بانک سپه به دلیل انجام مأموریت ملی ادغام

پورابراهیمی از مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران بانک سپه که دومین ادغام بزرگ دنیا را  با نظر و دستورمقام معظم رهبری  پیگیری و به سرانجام رساندند تقدیر و تشکر کرد و افزود:  با تلاش مدیرعامل بانک سپه، حمایت وزیر اقتصاد و سران قوا گزارش جامعی در خصوص اقدامات انجام شده در توافق نامه ۳۱ بندی و فرآیند انجام و اقدامات پروژه ادغام تهیه و مستند می‌شود که در اختیار اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به منظور تهیه پیش‌نویس برای ایجاد قانون جدید در این زمینه  قرار می‌گیرد.

وی در همین رابطه اضافه کرد: مواردی که در توافق نامه ۳۱ بندی نیازمند تصویب قانون جهت پایه‌گذاری حرکتی نوین است از طریق مشارکت بانک سپه و معاونت بیمه و بانک وزارت اقتصاد به عنوان پیش نویس طرح برای تدوین قانون مدون با توجه به حساسیت و نو بودن بحث ادغام‌ها در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است.

* کمیسیون اقتصادی مجلس کنار بانک سپه، برای جبران ناترازی موجود در صورتهای مالی به دلیل ادغام است

وی افزود: در فرآیند اجرای ادغام، ارزش و قیمت‌گذاری بانک‌های ادغامی، نیروی انسانی و مسائل پیرامون آن، ناترازی موجود در این بانک‌ها و میزان تاثیر آن در بانک بزرگ سپه،  برنامه زمانبندی و نحوه مصادیق پوشش کسری در بودجه ناشی از تراز منفی از جمله مهمترین مباحث مطرح شده در کمیسیون اقتصادی مجلس است.

* کمیسیون اقتصادی مجلس آماده هرگونه کمک به بانک سپه برای به سرانجام رساندن این ابرپروژه ملی است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شرایط فعلی بانک سپه رادوران گذار عنوان و آن را مهم برشمرد و اذعان داشت: کمیسیون اقتصادی مجلس آمادگی لازم برای ارایه هرگونه کمک در راستای بحث علمی، تخصصی و اجرایی بانک ناشی از این ادغام بزرگ را دارد.

* معاون امورحقوقی و مجلس وزیر اقتصاد: مجلس کنار بانک سپه برای بزرگترین ادغام است

هادی قوامی معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد و دارایی در این جلسه با عنوان اینکه این ادغام در این سطح و گستردگی در دنیا انگشت شمار است گفت: بانک سپه می‌تواند در انجام پروژه‌ها و اهداف نظام بانکی از ظرفیت‌های کمیسیون اقتصادی مجلس و وزارت اموراقتصادی و دارایی، حداکثر بهره‌برداری را داشته باشد.

وی با بیان اینکه بانک سپه از استثنائات مثبت نظام بانکی است که تاکنون اضافه برداشتی از ذخایر بانک مرکزی نداشته افزود: ادغام، وضعیت ترازنامه‌های بانک سپه را تحت تاثیر قرارداده که کمیسیون اقتصادی می‌تواند به بهبود آن کمک کند.

* دکتر معمارنژاد معاون امور بانک و بیمه وزیر اقتصاد: ارزشگذاری سهام بانک‌های ادغامی توسط کانون کارشناسان دادگستری صورت گرفته

عباس معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اموراقتصاد و دارایی نیز در این جلسه ماموریت اصلی بانک سپه را ارایه خدمت به نیروهای مسلح و خانواده‌های آنها عنوان کرد و افزود: با عنایت به تاکیدات مکرر مدیرعامل بانک سپه انجام ابر پروژه ادغام هیچگونه خللی در ارایه خدمات به این نیروها وارد نمی‌کند.

وی همچنین با اشاره به تعداد۳۸۰۰ شعبه بانک سپه خواستار ایفای نقش این بانک بزرگ در جابجایی شعب از شهر و استان های باتعداد شعب بالا به شهر و شهرستان‌هایی شد که فاقد شعبه هستند که مورد موافقت مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره قرار گرفت.

معمار نژاد همچنین  تصریح کرد: ارزش‌گذاری سهام بانک‌های ادغامی توسط کانون  کارشناسان دادگستری و به انتخاب ستادکل نیروهای مسلح انجام شده و هیچ شخص حقیقی وجود ندارد که سهامدار این بانک‌ها بوده و مبلغ سهام خود را به شرط ارزش‌گذاری دریافت نکرده باشد./ بانک سپه

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار