ارسال مطلب |    جستجوی پیشرفته |    پیوندها |    درباره ما |    نقشه سایت |    تماس با ما |    یکشنبه، 10 مرداد 1400 - 06:55  

هنر سخنوری اصلی ترین گپ در صنعت بیمه است - اخبار پولی مالی

 صفحه اول |    بانک |    بیمه |    بورس |    مالی تک |    پول دیجیتال |    طلا و ارز |    صنعت و انرژی |    استانها |    دیگر حوزه ها |    توئیت |     English  
   
   آخرین مطالب  

  بانک مرکزی کسانی که به صورت مالی بانکها دسترسی دارند را معرفی کند


  افزایش ۲ درصدی ارزش سهام عدالت


  مرکز پاسخگویی تخصصی سمات راه اندازی شد


  شاخص بورس به یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد صعود کرد


  چادرملو، موتور محرکه اقتصاد استان یزد


  پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد


  بانک ملی 9 هزار تسهیلات سرمایه در گردش پرداخت کرد


  محور راهبردی بانک پارسیان حمایت از تولیدکنندگان است


  برگزاری مجمع عادی سالانه صاحبان سهام بانک کارآفرین


  شورای رقابت افراد دخیل در قیمت‌گذاری خودرو را معرفی کند


  قیمت سکه به ۱۱ میلیون و ۵۶۰ تومان رسید


  شد ۱۲۲ درصدی حجم و ۱۵۰ درصدی ارزش معاملات بورس کالا


  قیمت دلار به ۲۴ هزار و ۹۰۳ تومان رسید


  افزایش قیمت ۲۹ ارز


  راکتور اصلی واحد پتروشیمی ارغوان گستر ایلام نصب شد


  واریز سود مشارکت ۳۴.۵ درصدی به حساب بیمه گزاران بیمه رازی


  اعلام زمان واریز یارانه معیشتی امرداد ماه


  سود هرسهم بیمه "ما" به مبلغ 336 ریال تحقق یافت


  بیمه سرمد، ۱۲۰ ریال سود بین سهامداران توزیع کرد


  افزایش بهره‌وری و توانمندی اصلی ترین استراتژی‌ بیمه نوین


- اندازه متن: + -  کد خبر: 94406صفحه نخست » اخبارسه شنبه، 1 تیر 1400 - 15:40
مظلومی در رونمایی از اولین مسابقه بزرگ سخنرانی در صنعت بیمه عنوان کرد:
هنر سخنوری اصلی ترین گپ در صنعت بیمه است
بیمه تعاون + بیمه گر + بیمه زندگی + ریسک + شخص ثالث + پاندمی + کرونا + فرهنگ بیمهاخبار پولی مالی - 95 درصد شبکه فروش صنعت بیمه نمی توانند مشتری را برای خرید بیمه نامه راضی کنند.
  

به گزارش اخبار پولی مالی، اولین مسابقه اینشورتاک در صنعت بیمه روز سه شنبه اول تیر ماه 1400 با حضور قائم مقام بیمه مرکزی ، مدیرعامل بیمه تعاون و مدیرکل روابط عمومی بیمه مرکزی ، مدیران ارشد بیمه تعاون 

و خبرنگاران برگزار شد.
مدیر عامل بیمه تعاون با اشاره به این نکته که بیمه یک محصول  فروختنی است نه خریدنی گفت: هنر سخنوری اصلی ترین گپ در صنعت بیمه است و در رویداد مسابقه سخنرانی صنعت بیمه، فرصتی فراهم شده است که فعالان صنعت بیمه توانایی خود در زمینه معرفی محصول را محک بزنند و در این زمینه آموزش هم ببینند.

یونس مظلومی، درنشست خبری رویداد سخنرانی صنعت بیمه، با بیان اینکه بیمه های خرد جایگاه خود را در صنعت بیمه پیدا نکرده اند،گفت: فعالان صنعت بیمه علت این عدم رشد و پایین بودن ضریب نفوذ بیمه را پایین  بودن فرهنگ بیمه  می دانند.

وی گفت: 95 درصد شبکه فروش صنعت بیمه نمی توانند مشتری را برای خرید بیمه نامه راضی کنند زیرا شفاف توضیح دادن یکی از معیارها برای فروش محصول بیمه ای است تا مشتری متوجه شود محصول چیست اما بالای  و تنها پنج درصد نمایندگان شبکه فروش توانایی سخنوری را دارند و  امیدواریم با برگزاری چنین رویدادهایی، تا حد امکان به حل این مشکل کمک شود.

مظلومی در ادامه افزود:  درراستای رفع اشکالات فروش صنعت بیمه باید مهارت شبکه فروش را تقویت کرد و به همین منظور رویداد مسابقه سخنرانی صنعت بیمه برای نخستین بار توسط شرکت بیمه تعاون کلید خورد و قصد داریم این همایش را هرسال برای شبکه فروش برگزار کنیم

مدیر عامل بیمه تعاون در ادامه ازشبکه فروش صنعت بیمه دعوت به شرکت در این رویداد کرد و گفت: با برگزاری این رویداد امیدواریم شاهد تحول در فروش صنعت بیمه باشیم.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون، به ماجرای استارت آپها با شبکه فروش اشاره کرد و افزود: در پیشرفته ترین کشورها فروش آنلاین بیمه 30 درصد است و  هنوز 70 درصد فروش بیمه نامه به صورت رو در رو است.

مظلومی، فروش اگریگیتوری استارت آپهای بیمه ای ایران را 2 درصد اعلام کرد وگفت که 98درصد فروش بیمه نامه در ایران رو در رو است.

وی،در رابطه با فاصله ضریب نفوذ بیمه زندگی در ایران با سایر کشورها ، بیان کرد: با جایگاهی که باید در بیمه زندگی داشته باشیم فاصله داریم به عنوان مثال ضریب نفوذ  بیمه زندگی در ایران 15 درصد است و در ژاپن 66 درصد، بنابراین نیاز است شبکه فروش تقویت شود.

وی با بیان این که این رویداد، فراشرکتی است و همه دست اندرکاران صنعت بیمه می توانند در آن مشارکت کنند، ادامه داد: سخنرانی حرفه ای یک اصل پذیرفته شده در صنعت فروش است و یکی از روش های توسعه فرهنگ بیمه و نیز کمک به افزایش ضریب نفوذ آن، افزایش مهارت سخنوری فروشندگان بیمه به منظور اقناع خریدار است.

به گفته وی، برگزاری مسابقات سخنرانی در دنیا بسیار رایج و در کشور ما نیز تا حدودی شناخته شده است، اما برگزاری این مسابقه در صنعت بیمه کشورمان برای نخستین بار رخ می دهد و امید آن می رود که با ادامه این رویداد در سال های بعد، بتوان اثر مطلوب آن را در فروش بیمه نامه های خرد مانند زندگی، حوادث انفرادی، آتش سوزی و … مشاهده کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه تعاون همچنین به موضوع استارت آپ ها و شرکت های بیمه بر سر رقابت در بازار اشاره کرد و با بیان این که حتی در توسعه یافته ترین کشورها، حداکثر ۳۰ درصد فروش صنعت بیمه از طریق استارت آپ ها رخ می دهد، اظهار کرد: در کشور ما این رقم حدود ۲ درصد است، بنابراین می توان گفت که استارت آپ ها تهدیدی برای شبکه فروش محسوب نمی شوند.

در ادامه جلسه مذکور پرویز خوشکلام خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی  نیز برگزاری این مسابقه را  ابتکاری جدید درصنعت بیمه دانست و گفت: تربیت کارشناسان با توانمندی های فن بیان، مهارت های مذاکره و فروش کمک بزرگی برای صنعت بیمه به شمار می آید که متعاقبا به گسترش فرهنگ بیمه در جامعه و افزایش ضریب نفوذ بیمه ختم می شود.

قائم مقام بیمه مرکزی افزود: بیمه گران همان قدر که در حوزه فروش بیمه نامه به استفاده از فن بیان نیاز دارند، باید توانایی سخن گفتن را درباره خدمات پس از فروش بیمه نامه و عمل به تعهدات بیمه گر نیز کسب نمایند، چون ای بسا این مهارت موثرتر از مهارت بازاریابی است.

وی تصریح کرد: اگر شبکه فروش آموزش های لازم در برخورد با بیمه گذاران به خصوص هنگام بروز خسارت را فراگیرند و بتوانند در شرایط بحرانی  آرامش را به بیمه گذاران منتقل کنند، گام بزرگی در اعتماد سازی و گسترش فرهنگ بیمه در جامعه برداشته ایم که مطمئنا برگزاری اینگونه مسابقات در رسیدن به این اهداف موثر خواهد بود.

در ادمه "حق به جانب" دبیر اجرایی این رویداد نیز با تاکید بر لزوم تقویت توانایی سخن گفتن درباره حوزه فعالیت توسط فعالان هر بخش، گفت: حتی سخنران های حرفه ای هم نیاز به آموزش دارند و نخستین مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه این زمینه را برای همه علاقه مندان فراهم کرده است.

گفتنی است جوایز شرکت کنندگان در مسابقه بزرگ سخنرانی صنعت بیمه  عبارت است از نفر اول 50میلیون تومان جایزه نقدی و تندیس ویژه مسابقه، نفر دوم 30 میلیون تومان جایزه نقدی و تندیس ویژه مسابقه و نفر سوم 20 میلیون تومان جایزه نقدی و تندیس ویژه مسابقه و همچنین 5 میلیون تومان جایزه نقدی ویژه بهترین محتوای سخنرانی  و خلاقانه ترین سخنرانی اهدا خواهد شد.

علاقه مندان به مشارکت در این رویداد می توانند با مراجعه به سایت insurtalk.org اطلاعات کاملتری در این باره دریافت کنند.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
©اخبار پولی مالی 1389
پشتیبانی توسط: خبرافزار